Пријовиќ го понесе и нејзиното синче, малиот Александар а таму ќе останат некој период.

Објавил: Катерина Крстиќ | 21 јануари, 2020 18:06

Снаата и свекрвата ги спакуваа куферите и заминаа на одмор: Еве како Брена и Пријовиќ уживаат на Малдивите

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Снаата и свекрвата си ги спакуваа коферите и правец на одмор. Познатите пејачки Лепа Брена и Александра Пријовиќ, сега Живоиновиќ заедно со семејството замина на егзотично патување на Малдивите. Пејачките со своите посилни половини заминаа на заслужен одмор.

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се венчаа минатата година во јуни. Тие го имаат синот Александар. 

Пријовиќ го понесе и нејзиното синче, малиот Александар а таму ќе останат некој период.

Патувањето започна со Дубаи, каде семејството Живоиновиќ уживаше некој период, па од таму заминаа на Малдиви а секако со себе го понесоа и добриот префинет вкус, па решија одморот да го поминат во луксуз.

На свекрвата Брена, како и на снаата Александра најмногу и оставила впечаток а собата од која директно се влегува во вода. Тие луксузт го пренесоа на социјалните мрежи а секој би подзавидел на одморот од соништата.

Инаку семејството Живоиновиќ е познато по тоа што секоја година традиционално во јануари одат на заеднички зимски одмор, и одбираат егзотична дестинација.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Во автомобилот заедно со Шабан, биле и музичарот Мирсад Кериќ кој го загуби својот живот заедно со него, а кумот на Шаулиќ, Слободан Стојадиновиќ е единствен кој ја преживеа таа кобна несреќа.

ЕДНА ГОДИНА ОД СМРТТА НА ШАБАН: Кумот кој единствен ја преживеа несреќата не може да се помири дека го изгубил својот пријател

Денеска навршува точно една година од смртта на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ.Тој...

Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука, напиша на социјалните мрежи разрешената министерка Рашела Мизрахи.

Ова е убавата ќерка на Рашела: Македонија е наш дом повеќе од петстотини години- Срцето ни е тука(ФОТО)

Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука, напиша...

Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

ВИДЕО: 16 тенкови обликуваа срце, а потоа рускиот војник со букет ружи ја запроси девојката

На рускиот војник му помогнале колегите да ја запроси девојката на оригинален начин. Рускиот...

Имено продукциската компанија Алкон ентертејнмент откри добро вести за обожавателите на оваа романтична драма. Компанијата објави дека ги обезбеди филмските права за романот „Постскриптум“ (Postscript)  на писателката Сесилија Ахерн, што всушност е продолжение на бестселерот „П.С. Те сакам“ (P.S. I Love You) од 2004 година, па така филмот ќе си добие и свое продолжение.

Добра вест за сите љубители на филмот- „П.С. Те сакам“ добива продолжение

Романтичната драма, П.С. Те сакам е филм режиран од Ричард ла Гаванезе во 2007 година....