Утринската температура ќе достигне до минус два, а дневната температура до 7 степени.

Објавил: Македонка Димкин | 6 декември, 2018 9:39

Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност со слаб умерен северен ветер.

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин.мк

Времето во Македонија ќе биде сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до два, а дневната температура од  три до 11 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до минус два, а дневната температура до 7 степени.

До сабота претпладне времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат негативни, а најстудено ќе биде во петок наутро. Под влијание на нов влажен бран од сабота кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, особено на запад. Поради спуштање на постуден воздух од север, од недела на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, а на пониските места од дожд и снег.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Во  попладневните часови најавуваат нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и температура до 26 степени.Времето во текот на денот ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб западен, а во источните делови умерен северозападен ветер.

Убава вест за денешниот ден – уживајте во сонцето

Денеска ќе имаме топло време со локален пороен дожд не очекува за време на продолжениот...

Според анализите на познатиот метеролог Славчо Поповски, не очекува потопло време кое веќе ќе наликува на лето а токму ова е периодот на значителна потопла воздушна маса која продира од југ кон нашите предели од Европскиот Континент.

Нова прогноза: Повторно темни облаци над Македонија

Според анализите на познатиот метеролог Славчо Поповски, не очекува потопло време...

Целосно го поддржувам новиот Закон за спречување на дискриминацијата во којшто е вклучена и сексуалната ориентација и родовиот идентитет како едни од основите за дискриминација.

Пендаровски: “Со задоволство ќе го потпишам законот за дискриминација на хомосексуалците”

Претседателот Стево Пендаровски кој во неделата седна на претседателската фотеља...