Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 9:52

СОНЧЕВО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Мала до умерена локална облачност и умерен ветар!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денес во земјава утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец. 

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 30 степени.

Во наредниот период во Македонија следува период на стабилно време, со постепен пораст на температурата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Утре и тоа особено претпладнето врнежи ќе има во најголем дел од државава, на ниските места ќе има врнежи од дожд, на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од утре дожд и снег низ цела држава

До крајот на денов облачноста постепено ќе се зголемува а особено навечер и во текот...

Во среда локално ќе има повеќе облачност во текот на денот, во вечерните часови на запад ќе има услови за повремен локален дожд и снег на планините.

ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО: Студен и влажен бран се движи кон Македонија

До крајот на денов ќе имаме сончево и натпросечно топло време, ќе дува слаб до умерен...

Ова е денот за кој се обврзав пред моите соработници, пред партијата кон која три години тие истите водат прогон. Пред народот кон кој сакаат да го избришат.

МИЦКОСКИ: Ова се три години на свиткана кичма, сменето име, избришан идентитет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека...