Најново метео

Објавил: Сара Фемина | 21 февруари, 2022 7:19

Сончево време со температури до 20 степени

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Во западните делови повремено ќе биде значително облачно и ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 18 Целзиусови степени, Маврово 9, Охрид 14, Битола 19, Крива Паланка 15, Берово 14, Кавадарци 19, Дојран 20.

Утре времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува умерен, на повеќе места засилен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 1 до 11 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

нализа околу ова следува овие денови.

Во Скопје и околината исто така времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност.

СВЕЖИ УТРА, ПА ПОВТОРНО НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО ВРЕМЕ – НОВА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ОД НЕДЕЛА! ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ…

Од денес, па се до петок следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до...