Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува  слаб до умерен ветер претежно од од северен правец.. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Објавил: Валерија Петрова | 10 јуни, 2019 8:50

Сончево и топло време, а наредните денови следува нов шок

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Во Македонија времето е ведро наместа со појава на мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Временска прогноза
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува  слаб до умерен ветер претежно од од северен правец.. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.
 Температурите ќе се движат . од 12 до 20,  од 28 до 35 степени.
Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Т-ра 18/ 32 степен. 
Времето во наредните денови ќе биде под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на наредната седмица. Локално во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава на град.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Тоа што нема ова заробено Рускоска обвинителство да го процесуира, ќе го процесуира обвинителство кое ќе биде ослободено од стегите на Заев и власта во заминување

СТОИЛКОВСКИ: “До кога обвинителството при уши ќе се прави глуво, а при очи слепо за случајот со Курто„

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот...

Процесите, како што се наведува, засега се поинтензивни во источниот и југоисточниот дел од котлината, но во наредниот час можно е да биде зафатена и целата територија на главниот град.

Големо невреме во Скопје

Големо невреме го зафати главниот град, но и некои градови низ земјава. И денеска имаме...

Локално поради многу загреаната атмосфера ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи, силен ветер како и појава на град.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ЌЕ ГО ЗАФАТИ ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Невремето се движи кон Македонија!

Нестабилно време проследено со врнежи и грмежи ќе го зафати целиот Балкан. Опасни метеоролошки...