Најново метео

Објавил: Сара Петреска | 2 ноември, 2022 6:18

Сончево и топло, од сабота дожд

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност попладне. Ќе дува слаб северозападен ветер. Дневната температура во Скопје ќе достигне до 25 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка 24, Берово 23, Кавадарци 26, Дојран 28.

Утре ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Во Скопје сончево и топло со мала облачност . Ќе дува слаб северозападен ветер. Во петок времето ќе биде облачно, а од сабота се очекуваат повремени врнежи од дожд и пад на дневните температури.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време