Временска прогноза

Објавил: Мирко Бачиќ | 10 октомври, 2018 7:07

Сончево со мала локална облачност

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до 9 степени, а дневната температура од 17 до 26 Целзиусови степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната температура ќе достигне до 24 степени. 

Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерена облачност.

Утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени. 

*Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

За опозицијата целиот процес е нелегитимен затоа што се водел зад затворени врати и тој е против интересите на Македонија, тие нема да ги поддржат уставните измени.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го напуштија собранието!

Денес можеби по некоја очекувана логика , откога беше изгласан законот за амнестија,...

Со 95 гласа „за“, без ниту против и воздражни, Собранието вечерва го донесе по скратена постапка законот за амнестија за настаните од 27 април 2017

По кратка постапка донесен законот за амнестија. Талат Џафери и натаму невин?

Со 95 гласа „за“, без против и воздржани, вечерва Собранието на сеуште Република Македонија...

Иако во Статутот на ЗНМ јасно стои што е мнозинство и како се бира претседател, новиот Управен одбор се повика на своето правно толкување и одлуката донесена со консензус

Чадиковски е претседател на ЗНМ, Стаутот го толкува кој како ќе стигне

Управниот одбор вчера на конститутивна седница едногласно донесе автентично толкување...