Двете возила биле со скопски регистарски ознаки а возачите биле на возраст од 25 и 39 години.

Објавил: Катерина Крстиќ | 13 ноември, 2022 12:14

Сообраќајна несреќа во центарот на Скопје, повредени три лица

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Рано утрово околу четири часот се случи сообраќајна несреќа меѓу две патнички возила на крстосница од бул. „Партизански одреди“ и бул. „Св.Климент Охридски“ во Скопје.

Повредени се двајца возачи и еден сопатник и префрлени се на скопските клиники.

Двете возила биле со скопски регистарски ознаки а возачите биле на возраст од 25 и 39 години.

Во несреќата сопатникот во едното возило поминал најтешко односно констатирани му се тешки телесни повреди.

Екипа од СВР Скопје изврши увид на местото на несреќата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Кандидатите треба да достават и доказ дека со правосилна судска пресуда да не му е изречена казна забрана за вршење на професија, дејност или должност.

ЈСП ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ВОЗАЧИ Кандидатите треба да имаат минимум 2 години возачко искуство

ЈСП „Скопје“ објави оглас за вработување на возачи. На веб страната на јавното претпријатие...

Патничките возови 601 на релација Скопје – Велес и 2080 на релација Велес – Скопје нема да сообраќаат во периодот од 26 јуни до 10 јули, освен во недела кога ќе сообраќаат според возниот ред, информираат од ЈП ЖРСМ Инфраструктура.

Возовите на релација Скопје – Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули

Возовите на релација Скопје – Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули! Патничките...

Инаку, на истокот на државата, поради излевање на Крива Река, од АМСМ соопштија во прекин ќе бидат локалните патишта од Крива Паланка кон с. Варовиште и с. Градец. Исто така, во с. Пчиња (Кумановско) има насобрани дрвја и гранки под мостот на р. Пчиња, со што е намален протокот на реката, па постои опасност од излевање и оштетување на мостот.

По 7 часа чекање, патниот правец Градско-Прилеп повторно пуштен за сообраќај

Екипите на „Македонија Пат“ по седум часа конечно го расчистија патниот правец Прилеп-Градско...