Почивај во мир!

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 февруари, 2021 9:53

Сопругата на Битолскиот музичар Ице: Мојот сопруг не почина од корона, туку од лекарска негрижа !!!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Гордана Атанасовска сопруга на музичарот Ице..

Ице Атанасовски си замина синоќа пред полноќ на возраст на која никој не треба да замини.

Ице велат почина од короната. Да, но не од болеста, туку од системската корона која владее во проклетијава.
Почина од несовесноста на некои индивидуи во нашава битолска болница, кои го лечеа со терапија за корона, на негативен тест и им требаше 10 дена да откријат дека не му работи срцето.

Познатиот музичар-саксафонист, Ице Атанасовски од Битола почина од компликации со Корона вирусот.

10 дена некој да венее пред нивните очи а тие да поминуваат покрај него, без да се запрашаат, ама чекај, можи е нешто плус… За по 10 дена кога веќе беше пред умирање да го пуштат Скопје и тоа БЕЗ да го најават како итен случај.

Не им ги знам имињата, и не вреди да именувам, тоа се вика системски пропуст, негрижа, нечовечност, затоа што во тие денови поминале 10 доктори на визита… Тоа е она што фали, човечноста и совеста, и она што мојот статус нема ни да го смени за жал. Секоја чест на докторите од Кардиохирургија Скопје, дадоа се од себе еден месец, ама не издржа. И да, денес од земјава нема еден неверојатен човек и талент заради короната, ама не онаа од која мислите.

И не е прв, а нема ни да биде последен дури сите молчиме.. Жалам од дното на душата за сите жртви на оваа проклета СИСТЕМСКА НЕспособност што не е партиска, туку е НЕ човечка.

Почивај во мир голем човеку 😢😢 🙏🙏 Тоа што го помина ти да не се повтори на никој, напиша сопругата на починатиот Ице!

Познатиот музичар-саксафонист, Ице Атанасовски од Битола почина од компликации со Корона вирусот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Веста за неговата смрт ја објавија и неговите блиски пријатели кои со тажни зборови се потсетија на докторот кој трагично го загуби животот во синоќешниот пожар.

Во тетовската болница изгоре и доктор Ферди Саќири (ФОТО)

Денеска иако беше објавено дека ниту едно лице од медицинскиот персонал во тетовската...

По трагичниот настан во Тетово прогласена е тридневна жалост низ целата земја. Државното знаме е поставено на половина копје.

Изгоре жива во болницата во Тетово спасувајќи ја мајка си!

По трагичниот настан во Тетово прогласена е тридневна жалост низ целата земја. Државното...

На оваа седница министрите за внатрешни работи и за здравство информираа за досега утврдената состојба од пожарот со трагични последици и истакнаа дека увидот за утврдување на причините продолжува и денеска.

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во КОВИД центарот во Тетово

Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот...

Увид на лице место на 27.08. 2021 беше извршен од страна на екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина братот на претседателот Пендаровски

По повод информациите објавени попладнево на порталите, кабинетот на претседателот...