Профилот на Ванеса на Инстаграм беше затворен, но вчера таа го отвори и на истиот стави слика од Коби и нивната ќерка кои загинаа пред неколку дена во хеликоптерската несреќа.

Објавил: Весна Петровска | 30 јануари, 2020 16:15

СОПРУГАТА НА КОБИ БРАЈАНТ ВО ШОК И БОЛКА: Утеха ми е што Коби и Џиџи знаеја дека се сакани

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Целиот свет е шокиран од веста за смртта на Коби Брајант, пријателите и колегите се простија од својот пријател и соиграч преку социјалните мрежи и упатуваа искрени пораки со сочуство до сопругата Венеса и неговото семејство.


По три дена од трагедијата се огласи неговата сопруга, Ванеса.

Профилот на Ванеса на Инстаграм беше затворен, но вчера таа го отвори и на истиот стави слика од Коби и нивната ќерка, кои загинаа пред неколку дена во хеликоптерската несреќа.

Во обраќање на социјалните мрежи, Ванеса заблагодарува на милионите луѓе кои сочувствуваат со големата загуба на нејзиното семејство.

„Комплетно сме скрешени“, вели Ванеса за неа и за трите ќерки.

„Нема доволно зборови за да се опише нашата болка. Утеха ми е тоа што Коби и Џиџи знаеја дека се многу сакани“ – стои во дел од пораката на сопругата на Коби.

Ванеса и Коби во брак беа 20 години, имаа четири ќерки. Живтот го почнаа бурно, бракот не го одбруваа неговите родители.

Имаа проблеми и кога Коби беше обвинет за сексуално злоставување и кога ги призна неверствата. Поднесоа и барање за развод, но го повлекоа.

Во последните години живееја мирно и минатата година им се роди и четвртото девојче.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во Шпанија црниот биланс изнесува 849. Експерот на СЗО, Марк Рајан посочува дека земјите треба многу порешително да го нападнат коронавирусот.

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: СЗО објави дека ПАНДЕМИЈАТА оди кон стабилизација во Италија и Шпанија!

Расте бројот на заболени, починати но и на оздравени луѓе од заразата Ковид 19. Двете...

Охрабрувачки примери доаѓаат од сите страни на светот - оваа 95-годишна ќена од Швајцарија е сместена во болница дури и една недела била на интензивна нега, таа одбила респиратор, но сепак успеала да се опорави.

ИСПОВЕД НА ПАЦИЕНТИ КОИ ГО ПОБЕДИЈА КОРОНАВИРУСОТ: Бев сосема здрав, а за неколку часа завршив на интензивна нега!

Бројот на пациенти излечени од коронавирус ширум светот се зголемува. Но, приказните...

Во нормални времиња, кинеското производство на маски ги задоволува половина од потребите на светот, што претставува околу 14,5 милијарди од сите видови на заштитни маски годишно, а доколку, со такви капацитети, Кина мораше да брза да купи маски од Турција, требаше да се очекуваат претпазливи реакции и повнимателни влади. Само Индија одговори со забрана за извоз на сите видови заштитни маски, нараквици и друга заштитна болничка опрема.

Никој не ја сфати сериозно оваа вест- Еве зошто коронавирусот толку јако ги погоди Европа и Сад!

На 31 јануари 2020 година, турската новинска агенција „Анадолу“ објави дека Кина нарачала...

Портпаролот на коалицијата тврди дека нивните сили нападнале експерти од Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), чии членови се распоредени во Јемен.

Саудиска Арабија ги бомбардираше иранските сили!

Полковникот Турки ал-Малики, портпарол на силите на Арапската коалиција, рече дека...