Во коментарите и некои линкови, сопругот на Ременска  индиректно најавува апсење на Гордана Јанкулоска, но во текстовите се споменуваат и Ставрески и Пешевски

Објавил: Македонка Димкин | 23 август, 2019 21:39

Сопругот на Ременска преку Фејсбук индиркетно најавува апсење на Гордана Јанкуловска!?

Фото/Текст извор: ©фејсбук-expres.mk

Серија таинствени пораки на Фејсбук го запалија алармот во јавноста дека од понеделник МВР и Владата планираат серија апсења.

Во коментарите и некои линкови, сопругот на Ременска  индиректно најавува апсење на Гордана Јанкулоска, но во текстовите се споменуваат и Ставрески и Пешевски

Причина за загриженоста дека власта може да влезе во процес на приведувања за да ја дефокусира јавноста од аферите Рекет, Дудуш и Леонардо е шефот управата во МВР задолжена за борба со тероризам, Јовче Ременски пишуа порталот Екпсрес

Ременски кој е сопруг на потпретседателката на Собранието Фросина Ременска во моментов е началник на Управата за заштита од тероризам или други активности насочени кон загрозување или уривање на демократските институции утврдени со Уставот на Република Македонија.
Началникот Ременски објавува пораки на Фејсбук кои асоцираат дека Владата најавува апсења од понеделник.

Во првата порака Ременски вели:

“Има варијабли, константи и хипотези, од понеделник ќе биде интересно”, напиша началникот со потпис – Ременски.

Веднаш по првата порака тој дава дообјаснување:

“Да не останам недокажан, борбата продолжува и тоа на две нозе со сиот демократски капацитет на располагање со сета жестина и без пренамагање”.

Во коментар на една од пораките тој потврдува дека ќе има и “Џандар збира” што во полициски сленг најдиректно значи дека ќе има апсења.

Што значи најавата дека државата ќе употреби “жестина и без пренемагање”, шефот на македонскиот антитероризам допрва ќе треба да открие пред јавноста.

Сопругата на првиот македонски антитерорист која е петта по ранг македонски функционер вчера не беше повторно избрана за потпретседател на владеачката СДСМ.

Досега во демократската историја на европските полиции не се случило шеф на Антитероризам во некоја држава јавно да објавува пораки во кои асоцира на апсења.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението...

Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист...

Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти,...

Аферата Рекет само ги потврди сомневањата дека првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени и многу други.

Трајанов: “Првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени бизнисмени и политичари„

Поранешниот пратеник и министер Павле Трајанов, кој е и лидер на вон парламентарниот...