Владејачката СДСМ, до ден денес не се огради од изјавата на својата Мерсиха, што редакцијата на „Лидер“ ја натера подлабоко да истражува за случајот. Дојдовме до фрапантни. Погледнете го видеото:

Објавил: Катерина Крстиќ | 21 јануари, 2020 9:10

Сопругот на функционерката Мерсиха од СДСМ во терористичка акција!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Исламски екстремизам во врвот на владејачката СДСМ. Сопругот на висока функционерка на партијата во минатото екстрадиран за терористички напад над државата Израел објави Лидер.мк!

Се сеќавате на Мерсиха Смајловиќ? Функционерката на СДСМ која во стилот на Адолф Хитлер даде анти-семитистичка изјава дека министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи треба како еврејка да се обележи себеси со Давидова ѕвезда?

Владејачката СДСМ, до ден денес не се огради од изјавата на својата Мерсиха, што редакцијата на „Лидер“ ја натера подлабоко да истражува за случајот. Дојдовме до фрапантни. Погледнете го видеото:

Јасмин Реџепи, сопругот на Мерсиха Смаиловиќ во јуни 2010 бил депортиран од Израел во Македонија затоа што бил затекнат на бродот „Мави Мармара“ кој вооружен сакал да изврши напад врз Израел. На бродот тој бил затекнат заедно со уште двајца македонски државјани, Сали Емин и Сеад Асипи.

Сопругот на Мерсиха, заедно со своите сопатници влегува во судир со израелските војници кои се обидуваат да го спречат овој терористички брод кој го напаѓа Израел. За ова постојат и снимки.

За нападот кој го врши Јасмин Реџепи, инаку активист на СДСМ исто како и неговата сопруга, тој се наоѓа на црната листа на неколку западни земји во кои му е забранет влез. По доаѓањето на Зоран Заев на власт, тој е дел од нашата администрација.

Што сака да постигне СДСМ со ангажманот на вакви екстремисти? И дали тие треба да го водат нашето општество како државни функционери?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Освен со Заев и Спасовски, тој може да се забележи и со претседателот Пендаровски, со неговиот портарол Миле Бошњаковски но и со Мухамед Зекири.

Ноќеска полицијата уапси познат криминалец близок до СДСМ

Полициските сили на СВР Скопје вечерва го уапсиле Нафи Абдиоски, познат криминалец...

Потпишани се законите за јавното обвинителство како и изменувањето и дополнувањето на Законот за Советот на јавните обвинители, информираат од кабинетот на Пендаровски.

Пендаровски уште на скали го потпишал законот за ЈО!

Претседателот Стево Пендаровски, попладнево ги потпиша Указите за прогласување на...

Ова е денот за кој се обврзав пред моите соработници, пред партијата кон која три години тие истите водат прогон. Пред народот кон кој сакаат да го избришат.

МИЦКОСКИ: Ова се три години на свиткана кичма, сменето име, избришан идентитет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека...

Според Фрчкоски причината за критиките на експертите за законот е во очекувањата дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ тие би добиле нешто од новата власт.

НЕВИДЕН СТИЛ: За Фрчкоски експертите кои го критикуваат законот за ЈО се “ДРОЉИ” И “ТЕТКИ“(ВИДЕО)

Екс министерот за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија...