четврток, 12 декември 2019

MK/ EN/ DEИмено Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата девојка Јована, а тогаш многумина од фановите коментираа дека Лукас до себе има навистина атрактивна девојка.

Објавил: Катерина Крстиќ | 13 јули, 2019 14:40

Соња со порака до новата девојка на Аца Лукас: „Убеди го да се разведе“!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најпознатиот српски пејач Аца Лукас, пред неколку дена беше во центарот на вниманието, откако се појави со својата нова девојка.

Фолкерот не се одделува од својата нова девојка Јована

Имено Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата девојка Јована, а тогаш многумина од фановите коментираа дека Лукас до себе има навистина атрактивна девојка.

Веднаш потоа неговата поранешна сопруга Соња се огласи, а да биде уште поинтересно, таа истакна дека нема ништо против оваа врска, па дури искоментира и дека Јована и Аца биле симпатични а споредбите со неа, и годат.

-Од медиумите дознав дека Аца имал нова девојка, но навистина не знам која е таа? Не ми е гајле со кого е тој во моментов, сето тоа е минато за мене! Јас само се надевам дека таа ќе може да го убеди да ги потпише документите за развод на нашиот брак, што е можно поскоро! Мислам дека тоа ќе биде навистина одлично. Не слушав дека неговата девојка ја споредуваат со мене, но и да е така, тоа мене ми е симпатично! Искрено, секоја девојка оди со него. Јас нема да ја коментирам многу оваа романса,  рече поранешната сопруга на фолкерот низ насмевка.

Инаку во српските медиуми на големо се пишуваше дека Соња Вуксановиќ со месеци го изневерувала Аца Лукас со познатиот кошаркар Марко Јариќ.

Наводно Соња со месеци пред разводот била во тајна врска со кошаркарот, па веднаш штом дознал Аца Лукас почнале деновите од пеколот во семејството Вуксановиќ.

Лукас и Соња се разведоа минатата година а таа го обвини за насилство.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

ГО ПРОДАДОА ГРАНД И СЕГА БЕГААТ ОД СРБИЈА: Брена и Боба ја напуштаат земјата

Музичката ѕвезда и некогашниот тенисер им се довериле на блиски пријатели дека имаат...

Готвачот Ѓорги Бојчов сѐ уште се прилагодува на новата средина и работа. Во Штајнебах е од пред два месеца.

ДОМА СИ Е ДОМА: Македонецот Ѓорѓи кој работи во Германија: Мојот Штип е ДУБАИ во споредба со ова местенце!

„Мојот Штип е Дубаи во споредба со ова местенце“, вели 25-годишниот Ѓорги Бојчов, кој...

Работниците кои долго работат за фирмата Сент Џон Проперис добиле поголеми бонуси, но просечниот износ кој работниците го добиле изнесува 50 илјади долари. Меѓутоа, тоа не е се што добија овие работници. Тие покрај бонусот, добија и годишен бонус кој традиционално го добиваат секоја година.

Има ли ваков газда во Македонија? На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000 – вработените се расплакаа од среќа

Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божикни бонуси,...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial