вторник, 19 ноември 2019

MK/ EN/ DEАца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата сексипилна девојка Јована.

Објавил: Катерина Крстиќ | 10 јули, 2019 19:13

Соња ја замени со вистинска бомба- погледнете ја новата девојка на Аца Лукас

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најпознатиот српски пејач Аца Лукас, повторно е во центарот на вниманието, но овој пат повод за тоа е неговата нова девојка.

Фолкерот не се одделува од својата нова девојка Јована

Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата сексипилна девојка Јована.

Многумина од фановите велат дека Лукас до себе има навистина атрактивна девојка, која многумина и ја нарекоа вистинска бомба.

За време на промоцијата парот постојано се држеше за рака и изгледаше среќно пред многубројните присутни ѕвезди од естрадата. Особено го привлекоа вниманието на новинарите откако започнаа да се бакнуваат.

Фановите на големо коментираат дека пејачот има вистинска бомба покрај себе која е сексапилна до болка.

Аца Лукас со новата девојка Јована ФОТО: ТЕЛЕГРАФ/НИКОЛА ТОМИЌ

За потсетување фолкерот до минатата година беше во брак со неговата сопруга Соња, со која ја има ќерката Викторија.

Инаку во српските медиуми на големо се пишуваше дека Соња Вуксановиќ со месеци го изневерувала Аца Лукас со познатиот кошаркар Марко Јариќ.

Наводно Соња со месеци пред разводот била во тајна врска со кошаркарот, па веднаш штом дознал Аца Лукас почнале деновите од пеколот во семејството Вуксановиќ.

Лукас и Соња се разведоа минатата годиа а таа го обвини за насилство.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Предлогот улица во селото Јабука кај Панчево, во која живеат голем број Македонци, да го носи името на починатиот македонски пејач, упатен е до Градското собрание на Панчево. Со овој чин, жителите на селото Јабука, каде живееат најмногу Македонци во Србија, сакаат да му оддадат почит на нивниот познат сонародник.

Балканот не го заборава: Улица во Србија ќе го носи името на Тоше Проески

Еден од најдобрите пејачи од пост-југословенскиот простор, Тоше Проески, кој загина...

Жаре му подготви и интересна игра, „Тркало на среќата“ во која Амди со еден збор требаше да ги опише своите колеги, политичарите. Амди зборуваше и за Никола Груевски, Стево Пендаровски, Бранко Црвенковски, Љубчо Ѓорѓиевски…

Амди Бајрам: Сум вработувал Роми со основно секаде, тоа ми е најголемиот подарок

Kaко од „Зајко кокорајко“, премиерот во заминување Зоран Заев му прости и го прими...

По тој повод Вељко Ражнатовиќ кој е син единец и неговата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ, решија да организираат ергенска забава каква што  Србија не памети. 

Цеца игра на маса, огномети, журка до зори- ергенска вечер каква што Србија не памети

Вељко Ражнатовиќ синот на познатата српска дива Цеца Ражнатовиќ и починатиот Аркан,...

Како домаќин ги пречека гостите и заедно со нив се фотографираше, охриѓани можеа да го т и како ги шета низ охридската чаршија, кафетерии, но и покрај брегот на Охридското Езеро.

НЕМА ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бранко Црвенковски без брада и со нов имиџ

  Бранко Црвенковски, поранешниот претседател на Република Македонија,три дена...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial