Стружани апелираат да се стори нешто со ѓубрето во центарот на градот. Со денови, велат живееме во смрдеа…

Објавил: Весна Петровска | 5 август, 2019 13:21

Со денови живееме во смрдеа… – граѓаните гневни, тажна е сликата во Тетово и Струга

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Тетово и Струга според поплаките од граѓаните важат за најсмрдливите градови во земјава.

Стружани апелираат да се стори нешто со ѓубрето во центарот на градот. Со денови, велат живееме во смрдеа…

Оваа фотографија е направена во Струга

– Празник е не се работи. Знам дека на вработените во Комунално не им е лесна работата и дека не се мотивирани, врз основа на плата и придонеси, ама зошто мора да живееме со смрдеава и гнасотилаков?, пишува еден жител на Струга на фејсбук.

И од Тетово не стивнуваат коментарите за депонијата во која живеаат граѓаните.

Депонијата во Тетово

-Цело Тетово е депонија..ѓубре чистеа два пати неделно..сега еднаш.
Улици со шмрк немаат исчистено со години наназад.Цел град е паркинг..во строг центар ,баш на семафор на пешачки премин се паркираат..горе на плоштад се качени, пишува на фејсбук една жителка на Тетово.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Локално, процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со пообилен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Нестабилно со почеста појава на врнежи и грмежи – можно НЕВРЕМЕ

За време на овој викенд, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на нестабилна воздушна...

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Времето денеска: Нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму многу топло со мала локална...

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер

Денес времето во државава ќе биде сончево и понатаму многу топло со мала локална облачност....

Мал пад на температурите на воздухот се очекува за време на викендот, тогаш на повеќе места ќе биде нестабилно со честа појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер а ќе има услови и за локално НЕВРЕМЕ.

Пеколни температури- за викендот пад на температурите!

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална...