Тешко на Македонија ако дојде време сега СДСМ и Заев да ги бранат националните интереси, кога продадоа се.

Објавил: Перо Милчин | 24 јануари, 2021 12:12

Со „реформите“ на Заев Македонија стана држава полоша за живот и од Сомалија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ!

Тешко на Македонија ако дојде време сега СДСМ и Заев да ги бранат националните интереси, кога продадоа се.

          СДСМ и Зоран Заев единствено ги бранат бугарските интереси.

          Зоран Заев чим зине, веднаш ќе излаже.

          Заев ветуваше нови инвестиции во Македонија, економски бум. Но за овие неколку години не дојдоа ниту „Гугл“, ниту „Фејсбук“.

          Со „успешните“ економски политики на Заев Македонија е во рецесија и има над 50.000 невработени граѓани. Поради „успешните“ реформи граѓаните во Република Македонија живеат дневно со едвај 130 денари.

          Македонија со Заев е хибриден режим што е потврдено од Фридом хаус и меѓу најсиромашни држави на европскиот континент, според ЕУРОСТАТ.

          Македонија е  најнесреќна земја во светот потврдено од агенцијата Галуп.

          Заев на голема врата ветуваше дека кога ќе дојде на власт и чистиот воздух ќе се врати во Македонија. Еве неколку години е на власт, но граѓаните дишат отров, а земјата се наоѓа меѓу најзагадените во светот.

          Поради лагите на Заев, Македонија е меѓу првите држави во свет по смртност од КОВИД-19.

          Заев ветуваше дека Македонија до крај на јануари ќе добие вакцини, но вакцини ги нема никаде, а уште пострашно е што нема ниту план за вакцинација против КОВИД-19.

          Што се однесува за пописот каков е тој инклузивен попис за кој говори Заев во кој власта не прифати ниту еден амандман на опозицијата. Илузорно е да се верува дека една Германија, Шкотска и Ирска кои го одложија пописот поради корона кризата се помалку спремни од најнеспособната влада на Зоран Заев. Тоа јасно говори дека Заев е подготвен за нов фалсификат кој нема да биде признаен од ВМРО-ДПМНЕ.

          Заев ветуваше дека кога ќе дојде на власт криминалот ќе го снема, но откако е премиер криминалот царува на секои чекор од државата.

Со Почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Друштвото во Стајковци било многу поголемо од приведените, но многумина успеале да избегаат во моментот кога полицијата влегла во објектот.

Приведени Миленко, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци

Полицијата синоќа привела дваесетмина луѓе кои во кафеана во скопско Стајковци не...

Тој рече дека само со владеење на правото може да се спроведат реформите и во другите области, со цел рамноправност со развиените земји.

Премиерот Заев за случајот Таргет-Тврдина: Испратена е пораката дека системот функционира

„Треба да знаат граѓаните дека сме на добар пат во јакнењето на правниот систем“,...