Премиерот веки дека мерките важат за сите и не смее и нема да има привилегирани.

Објавил: Стојче Бушин | 16 април, 2020 18:23

СПАСОВСКИ: Да го прифатиме овој предизвик и да го решиме со успех (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Во насока на почитување на препораките на епидемиолозите – јас одам во домашна изолација. Од мојот дом непречено ќе ги извршувам сите мои работни обврски како премиер и Владата ќе функционира непречено, вели во видео порака, Премиерот Оливер Спасовски.

Премиерот веки дека мерките важат за сите и не смее и нема да има привилегирани.

Нема да отстапиме ни педа. Забраната за движење е забрана за сите.

Забраната за групирање е забрана за сите. Здравјето и животот, тие се единствените причини за овие забрани, вели Спасовски.

Забраната за движење и за групирање значи и забрана за неконтролирано ширење на вирусот.

Да, животот се промени, но така е во целиот свет. Да го прифатиме овој предизвик и да го решиме со успех, вели Спасовски.

Чувајте се, држете дистанца и останете дома и во добро здравје.
Ќе се помолиме во домовите, во најтесниот круг на семејството, наместо во храмовите.

Спасовски на градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, кој има позитивен резултат на тестот за коронавирус, му посака успешно закрепнување и добро здравје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Очекувам фер и демократска кампања, не само во третата изборна единица туку и на ниво на цела Македонија, иако целокупната јавност е сведок на начинот на кој СДСМ и Зоран Заев се обидуваа да влијаат и да вршат поткуп на граѓаните.

Јанушев за Фокус: На 15 јули народот ќе го прати Заев во политичка пензија!

Нашата програма е со преку 1.000 проекти, нема да ветуваме нешто што не можеме да го исполниме...

Ова е официјален документ на Викиликс, кој открива дека Груевски рече дека ќе го стори тоа, но дека народот не би дознал за тоа.

Викиликс објави доказ дека Груевски платил на албански терористи!

Како што е објавено во документите на Викиликс, поранешниот премиер на Македонија,...