Поранешна пратеничка со груби навреди кон македонските граѓани

Објавил: Узунов Бобан | 11 јануари, 2019 11:13

СРАМОТА за ПРАТЕНИЧКА: Шака бедни и јадни луѓе протестираат за името

Фото/Текст извор: ©магазин

Поранешната пратеничка Ѓулистана Маркоска на синоќешното интервју на ТОП ТЕМА на телевизија Телма упати остри навреди кон граѓаните кои се против и протестираат против Преспански договор и преименувањето во нашата држава во Северна Македонија. Токму пред финалното гласање во Парламентот, а со намера да го амортизира незадоволството грубо ги навреди македонските граѓани

Луѓето што протестираат се шака од бедни и јадни луѓе кои протестираат за да се прехранат и ги собираат од дома ! 

Ѓулистана Марковска во првиот пратенички состав беше дел од Сојузот на реформски сили, па потоа да премине во ВМРО-ДПМНЕ. Во последниот период Маркоска се претставува како идеолог на ВМРО и стана актуелна со т.н реформаторска група во ВМРО-ДПМНЕ, а деновиве е актуелна со силна поддршка на Преспанскиот договор.

Срамота за јавна личност, поранешен пратеник и интелектуалец да ги навредува сопствените граѓани и мнозизнството од македонскиот народ кои се изјасниле дека се против промена на името и го остваруваат своето демократско право на протест. 

  Оваа група реформатори, заедно со нас ветераните, гледа дека постои незадоволство во партијата. Можеби е добро ВМРО-ДПМНЕ да биде одреден период во опозиција за да сфати каде греши, во кој момент ги направило грешките и на тие грешки да се научи да биде добра партија-изјава на Марковска од октомври 2017 година

Македонските медиуми кои држат до својот дигнитет и не се согласуваат со нејзините ставови во најмала рака треба да ја бојкотираат Ѓулистана Маркоска, да не ја повикуваат на интервјуа и да не земаат изјави од неа. 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Македонија

Новинарите најмногу ги привлече изгледот на екс премиерот, односно тој се појави со безбол капче и очила за сонце, кои не ги тргнал ниту еднаш додека седел во судница.

ГРУЕВСКИ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕ ПРИВЕДЕН ВО СУД: Со очила и капче во судница во Будимпешта!

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски денеска е на судско рочиште...

Од ВМРО велат дека недозволиво е во 21 век при соодветни институции, при полиција, судство и обвинителство функционер да си зема за слобода да лиши од слобода лица и да ги казнува онака како што нему му одговара со измачување и малтретирање.

“Заев ги поддржува функционерите да вршат насилство и и да се однесуваат шерифски спрема граѓаните”

Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим.Аболицираниот...

Тој пишува дека му било чест што токму тој ја водел оваа функција, и упати благодарност до својот тим соработници. Тој најави дека се враќа на старите обврски, на Економскиот факултет.

Тевдовски: Со крената глава се враќам на Економскиот факултет

Откако на вчерашната седница на Собранието кое по десет часовна расправа го разреши...