Станува збор за фотографија на која може да се забележи мртов коњ, при тоа не покриен закачен на камион и без ни малку совест и чувство вози низ улиците во Скопје. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 28 јануари, 2020 16:51

СРАМОТА ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ГИ КАЗНИ: Мртов коњ закачаен на камион се депортира во депонија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Грозоморна слика на скопските улици осамна денеска на социјалните мрежи од „Ремедиум Вет“.

Станува збор за фотографија на која може да се забележи мртов коњ, при тоа не покриен закачен на камион и без ни малку совест и чувство вози низ улиците во Скопје. 

Оваа фотографијата беше споделена на социјалните мрежи од „Ремедиум Вет“.

Јавноста е згрозена од фотографијата, и се коментира дека воопшто не е вкусно да се види вакво нешто, особено поради тоа што се транспортира без никакво чувство, дека станувало збор за живо суштество.

Според коментарите кои кружат на социјалните мрежи коњот требало да биде однесен во депонија.

Секако лоша глетка која предизвикува грозно чувство, особено ако се земе предвид дека фотографијата е направена околу 12 часот, време кога децата заминуваат од училиште, градинка и може да бидат сведоци на овој грозоморен чин.

„Kај и да е и бездомниците вака ќе ги носите накај отпад… дегенерички бездушници!!!
„Да го покријат со нешто коњот барем срамот да не ни се гледа.

Пријавете ја стокава!!! Аман веќе
Без осет! се само дел од коментарите на социјалните мрежи. 

Јавноста бара интервенција од надлежните органи за овој грозоморен чин. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ ДО ВОЗАЧИТЕ: Сообраќајот на патиштата се одвива непречено по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот...

Од 7 часот наутро машинскиот персонал во Железници транспорт ја бојкотираше работата!

Блокиран Железничкиот сообраќај: Машиновозачите излегоа од локомотивите, бараат 30 посто надомест!

Железничките станици вчера останаа без ниту еден работник. Од 7 часот наутро Машинскиот...

ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА ПАТАРИНИ: Отпочнат е нов начин на наплата на патарини, повеќе информации може да добиете ТУКА.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење – Намалена видливост поради магла

Намалена видливост поради магла има од Тетово до с.Гајре 20 м и Охрид до 30м. ФРЕКВЕНЦИЈА:...