Градоначалникот Петре Шилегов и Град Скопје, на скопјани им го честитаа Денот на народното востание, 1-ви октомври, 10 дена порано од "првата пушка" во Прилеп и Куманово

Објавил: Мартин Попоски | 11 октомври, 2018 13:33

Срам за Град Скопје, честита 1-ви наместо 11-ти октомври

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

Првата пушка пукнала во Прилеп и Куманово на 11 октомври, затоа што во Скопје според Шилегов се пукало 10 дена порано.

Грешката и не е проблем, прашањето е за колкава плата работи бројната Пи Ар служба на Град Скопје ако не може да напише 300 карактери а да не направи кардинална грешка?

На официјалниот твитер профил на градот Скопје, стои дека делегација составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје Викторија Аврамовска Мадиќ, положија свежо цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, во чест на Денот на народното востание.

Сепак она што остава впечаток е дека во објавата пишува дека Денот на народното востание е 1-ви а не 11-ти октомври.

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје Викторија Аврамовска Мадиќ, во чест на 1-ти Октомври-Денот на народното востание, положија цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје. – стои на Твитер.

По бројни реакции на граѓани, објавата беше тргната, корегирана па репостирана.

*Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Сите добри луѓе уште еднаш имаат можност да ја покажат хуманоста. Овој пат, за лекување на 15 годишната Сара од Охрид чиј брат е единствен сроден донатор на коскена срцевина

Апел за помош на 15 годишната Сара Настеска

Сара Настеска има потреба од наша помош. За да се спаси животот на 15-годишното девојче...

Политичката партија Левица најавува дека во иднина се враќа на улиците и ќе ги искористи сите парламентарни и вонпарламентарни начини на политичка борба, со цел враќање на киднапираниот суверенитет на народот!

Почнува уличната револуција и граѓанска непослушност , оваа влада мора да падне!

Тоа што некни се случи во Собранието на Република Македонија е само драмски чин на...

Ферид Мухиќ го откри планот на Заев, ако има поддршка, за уставните измени ќе се гласа денес, ако нема, ќе се искористи посетата на Палмер за притисок и ќе се гласа во среда

Мухиќ: Ако не се гласа денес, нема мнозинство, Палмер ќе помогне

Пратеникот од СДСМ од редовите на т.н. независни членови во Собранието на Македонија,...

Американската амбасада во Скопје која е и одговорна да информира за вакви пригоди, информира дека тој доаѓа за да разговара за поддршката на САД за Преспанскиот договор меѓу Македонија и Грција и важноста да се продолжи со реформската агенда на Македонија.

Притисокот од државниот секретаријат на САД појачан на максиум!

Во посета на Македонија веќе како втор висок претставник  ќе биде заменик помошникот...