Криви ли се судиите? Српските медиуми вријат

Објавил: Македонка Димкин | 10 септември, 2023 18:44

Србија загуби од Германија криви судиите?

Фото/Текст извор: ©ТВ

Репрезентацијата на Германија е светски шампион во кошарка, откако во финалето во Манила (Филипини) ја совлада селекцијата на Србија со 83:77.

Германците беа единствените кои без пораз завршија на Миндобаскетот и на крајот  заслужено но и со помош на судиите  дојдоа до првата светска круна во својата историја.

Србија одигра одлично прво полувреме (47:47), но во вториот дел промашија голем број зицери и отворени шутеви, а тоа одлично го искористи германската машинерија.

Денис Шрудер со 28 поени беше прво име во таборот на Германија, додека кај поразените најефикасен беше Алекса Аврамовиќ со 21 кош.

Бронзата ја освои селекцијата на Канада која во малото финале славеше над САД со 127:118 по продолжение.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Кошарка

Посебно емотивен беше најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.

Фото: Спектакуларен пречек на Ѓоковиќ, српските кошаркари и баскетџии во Белград Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои

Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои, српската кошаркарска репрезентација...

Трогателен говор одржа и еден од најдобрите пријатели на Коби, Мајкл Џордан кој не можеше да ги сокрие солзите. Џордан пред присутните одржа потресен, емотивен говор и кажа за нивниот пријателски однос.

„Кога загина Коби, загина и дел од мене- Мајкл Џордан со солзи во очите се прости од својот “помал брат”

Вчера се одржа комеморацијата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант и неговата...

Тој му ветил на Коби дека ќе започне да тренира деца, а како доказ приложи видео од кошаркарскиот камп за деца, нешто што Коби г побарал од него. 

ЈА ИСПОЛНИ ЗАДАЧАТА КОЈА МУ ЈА ДАДЕ КОБИ: Голема одлука на НБА ѕвездата!

Гилберт Аринас, порано познат како „Агент Зиро“ и sвездата на „Вашингтон Визардс“...

Како што пренесува „Си-Ен-Ен“, повикувајќи се на извори блиски на семејството на Брајант, комеморацијата ќе се одржи во „Стејплс Центар“ во кој кошаркарската ѕвезда цели две децении играше во дресот на „езерџиите“.

Еве кога ќе биде погребан Коби Брајант- одбраниот датум има посебна симболика

Комеморацијата и погребот на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и уште седум лица кои...