Сузана оваа песна ја испеа на фестивалот во Валандово каде беше поздравена со силен и громогласен аплауз.

Објавил: Весна Петровска | 7 октомври, 2019 17:26

„СРЕЌНО МАЈКИНА“ Сузана Спасовски со солзи во очите ја омажи својата ќерка

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Познатата македонска фолк пејачка Сузана Спасовска во саботата ја омажи својата наследничка Теона.

Свадбената веселба беше во познат скопкси ресторан каде што главна за целата веселба беше Сузана која со солзи во очите се фати за микрофонот и ја испеа песната за својата ќерка „Среќно ќерко мајкина“.

Ќерката на Сузана Спасовска се заколна на вечна љубов

Сузана оваа песна ја испеа на Лешочкиот Фолк Фест 2019 година  каде беше поздравена со силен и громогласен аплауз.

На социјалните мрежи имаше многу фотографии од забавата и под нив беа отпоздравени со голем број честики за новопечениот пар.

Познатата македонска пејачка пред месец на својот Фејсбук профил откри дека нејзината Теона решила да заплови во брачните води, па им посака на сите родители да си ја дочекаат истата среќа.

Ќерката на Сузана, Теона ретко имаме прилика да ја видиме во јавноста, но таа реши да се појави во спот на нејзината мајка.

„Тагувам со насмевка“ е насловена песната во која главната женска улога е токму Теона Спасовска.

Песната е симната од материјалот за новиот албум „Тагувам со насмевка“ од 2018 година, а како нејзин комплетен автор е потпишан Љупчо Чедомирски (музика, текст, аранжман), додека видеоспотот го изработила видеопродукцијата „Фабрика“ на Марјан Огненовски.

Таа студира на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, а во исто време работи и во една осигурителна компанија во Скопје.

Инаку, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено денес по речиси еден месец од смртта на Драган, Мартин сакаше да ја потсети јавноста кој беше неговиот татко и напипа дека за него тој бил татко над татковците.

Мартин Вучиќ повторно со емотивна порака за Драган: За мене беше татко над татковците!

Музичарот и актуелен директор на Народниот ансамбл „Танец“, Мартин Вучиќ, денеска...

Џамбазов ја објави фотографијата денеска, а она што предизвика поголем сомнеж е тоа што актерката Весна Петрушевска која всушност е и многу блиска со Џамбазов, под фотографијата напиша дека кумата ( мислејќи на неа ) наскоро доаѓа да им се придружи во Дојран.

ИГОР ЏАМБАЗОВ ПОВТОРНО ЗАЉУБЕН: Ова девојката која му го освои срцето!

Познатиот македоснки актер, шоумен, пејач, водител, Игор Џамбазов, по долго време реши...

Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова лубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка.

(Фото) СЕ ОЖЕНИ РЕЏЕПИ: Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи!

Неговата сегашна сопруга, Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани...