Се надевам дека бар за него ќе има пpaвда и тој што го уби моето дете, никогаш нема да излезе од затвор, напиша мајката на убиеното момче од Ново Лисиче”.

Објавил: Сара Фемина | 15 август, 2019 0:40

СРЦЕ ДА ПРЕПУКНЕ: Мајката на yбиeното момче од Ново Лисиче напиша порака за нејзиниот син ЕДИНЕЦ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Мајката на убиеното момче од Ново Лисиче на социјалните мрежи напиша тpoгателна порака за нејзиниот син единец.

„Денеска згасна животот на мојот син единец. Прерана и насилна смрт за ангел кој уште не ја достигна ширината на неговите крилја. Се надевам дека бар за него ќе има пpaвда и тој што го уби моето дете, никогаш нема да излезе од затвор, напиша мајката на убиеното момче од Ново Лисиче”.

Момче на возраст од 17 години почина од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче. Немилиот настан се случи неколку минути после полноќ. Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало.

Напаѓачот бил фатен од граѓани и другари на ранетиот, па ѝ бил предаден на полициска патрола.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денот го посвети на војниците кои служат на мисиите во странство. Потсети дека од минатогодишната прослава, до денес се смениле многу работи во секторот одбрана.

ШЕЌЕРИНСКА: “Веќе ги одбројуваме деновите до полноправно членство во НАТО”

Зад нас е успешна година, а следната ќе биде уште поуспешна. Политичарите испратија...

Со особена чест и задоволство го честитам денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност за вашата континуирана посветеност, професионалност и несебичниот ангажман за заштита на територијалниот интегритет и безбедноста на нашата држава, се вели во честитката од Заев.

Заев го честита ДЕНОТ НА АРМИЈАТА: “Македонија ќе биде идната, 30-та членка на НАТО алијансата”

Нашите војници покажуваат еднаквост во партнерството со нашите сојузници и способност...

,,Мислам дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“.

ЛУПЕВСКА: “Ако не излезеше написот на Геровски, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет”

Лупевска призна дека добила покана Бојан Јовановски, таа и нејзината екипа од емисијата...