Лек за сите генерации!

Објавил: Сара Фемина | 20 декември, 2020 13:18

СТАР НАРОДЕН РЕЦЕПТ ЗА ЗАПУШЕН НОС: На многумина им помогна, а се што ви треба е црн кромид- Треба да го направите ОВА

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кромидот се смета за еден од најефикасните зеленчуци кога станува збор за вашето здравје.

Кромидот нуди неверојатни здравствени придобивки уште од праисториското време!

Кромидот е полн со соединенија кои помагаат во борбата против болести и се исклучително богати со соединенија на сулфур и затоа плачеме кога ќе исечеме кромид.

Тие исто така содржат флавоноиди, кои помагаат да се заштити телото од оштетување на клетките.

Кромидот нуди неверојатни здравствени придобивки уште од праисториското време!

Оваа посебна употреба на кромид можеби ви звучи чудно, но е изненадувачки корисна.

Силниот мирис на кромид е доволно силен за да ви го отпушти носот.

Сè што треба да направите е да ја исечете главата на кромидот и да ја поставите на чинијата покрај креветот каде што спиете!

Мирисот ќе се прошири со вас, но ќе влезе и во грлото и носот, но кога ќе се разбудите наутро, ќе бидете изненадени што ви се одблокирале носните патишта!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Совети

Поминале минути на тешки битки, чекале поглед од докторите дека сè ќе биде добро, дека ќе помине. Благоја Грујовски е еден од нив.

ЕМОТИВНО СВЕДОШТВО НА ФОЛК-ПЕЈАЧОТ ГРУЈОВСКИ: АКО НЕ ДОЈДЕВ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, ЌЕ ЈА ИЗГУБЕВ БИТКАТА СО КОВИД-19

Никој не е поштеден и болеста секому може да му донесе тешка борба – борба за животот....

Информациите од регулаторните тела од Германија и Канада, од вчера, се дека оваа вакцина привремено ќе ја користат само кај популација постара од 60 години.

ФИЛИПЧЕ: АСТРА ЗЕНEКА Е БЕЗБЕДНА ЗА ВОЗРАСНИТЕ ГРАЃАНИ

Вакцината на Астра Зенека е безбедна за возрасните групи граѓани со кои денеска ја...

Кокцигеалниот сегмент е составен од крстната коска која е формирана со спојување на 3 до 5 мали прешлени. Најчесто крстната коска е составена со спојување од 4 мали прешлени, но кај некои луѓе можно е таа да биде составена од 3 или 5 мали прешлени, што не влијае на нејзината функција.

ЗДРАВЈЕ: Структура и функција на здравиот ’рбет

Рбетот претставува комплексна структура која овозможува стабилност и мобилност на...