Италијанците се познати за правење на сос

Објавил: Македонка Димкин | 2 февруари, 2022 6:11

Стар рецепт за италијански сос од патлиџани

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

СОСТОЈКИ:

5 кг домати

2 чешниња лук

2 моркови

2 главици кромид

поголем целер

магдонос

мајчина душица

маслиново масло

сол

конзерванс

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исчистете ги доматите и исечкајте ги на половина. Исчистете ги и исечкајте ги морковите, целерот и кромидот и сè ставете во сад. Додајте иситнет лук, мајчина душица, магдонос и два часа гответе на умерен оган. Потоа испасирајте и гответе уште еден час. Дури тогаш додајте сол и конзерванс.

Врелиот сос ставете го во тегли, а кога ќе се излади, прелијте со маслиново масло и затворете.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Рецепти

Така, некои во смесата додаваат мелени домати, некои моркови, а најчесто се користи модриот патлиџан како најефективен додаток на традиционалниот ајвар.

ТРАДИЦИОНАЛЕН МАКЕДОНСКИ АЈВАР СО МОДРИ ПАТЛИЏАНИ!

Ајвар е посебен вид на салата, направена од црвени пиперки. Ајварот е еден од највкусните...