Македонската дива насекаде низ светот ја воодушевува публиката

Објавил: Стефан Каневче | 24 март, 2019 10:15

Стоечки овации за Ана Дурловски во Австрија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ана Дурловски, сопругата на Игор Дурловски, синоќа настапи во операта во Грац во премиера на операта „Лучија од Ламермур“ од Гаетано Доницети.

Одличната изведба на нашата оперска дива ја стана публиката на нозе која со стоечки аплауз и овации ја поздрави екипата која ја изведе претставата.

Видеото кое го објави операта во Грац на својата фејсбук страна може да се погледне на следниот линк.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Опера