„Овие што ги гледате зад мене, овие се најголеми амбасадори на нашата држава, рече капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов.

Објавил: Рејхан Бајрами | 4 јуни, 2019 0:27

СТОИЛОВ: Моите соиграчи ќе раскажуваат во своите држави за Вардар и за Македонија!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов ја отвори вечерашната програма на плоштадот „Македонија“, кога ракометарите на Вардар од парадниот автобус се преселија на главната бина.

Стоилов им заблагодари на своите соиграчи и кажа дека тие се најдобрите амбасадори на земјава. Тој рече дека голем дел од нив не се Македонци и еден ден ќе си одат во нивните држави и ќе кажуваат за Македонија.

„Еј луѓе, ова вторпат го велам: „Скопски Вардар е европски првак!“
Продолжи со комплименти за сите свои соиграчи.

„Овие што ги гледате зад мене, овие се најголеми амбасадори на нашата држава. Голем дел од нив не се Македонци и еден ден ќе си одат во нивните држави и ќе кажуваат. Си беше еднаш еден Вардар, во една Македонија. Верувајте, најубавиот дел од нивните кариери ќе им биде Вардар. Да живее Вардар, да живее Македонија!“, додаде Стоилов.

Илјадници граѓани со громогласен аплауз на плоштадот „Македонија“ во Скопје ги пречекаа нашите ракометари кои вчера, по втор пат, го освоија најелитното ракометно натпреварување. 
Во многу еуфорична атмосфера и возбудлив глас, на плоштадот во Скопје обоен во црвено-црно ракометарите пееја заедно со граѓаните. Автобусот со нашите ракометари помина низ Триумфалната порта исто како и пред две години кога РК Вардар за првпат ја освои европската шампионска титула.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...