Како што објави порталот, три лица ја преживеале тешката сообраќајна несреќа и се наоѓаат во Ургентен Центар, но се уште не се знае со какви повреди се здобиле. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 јули, 2019 11:22

Страотна несреќа во Зрењанин, автомобил влетал во кафуле, три лица повредени

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава на спојката на улицата Цар Душан со гратската магистрала, објави порталот зрењански.ком.

За порталот полицијата изјавила дека несреќата се случила утринава околу 7, часот, а во сообраќајната несреќа учествувале два автомибили. Од силниот судир, едниот од автомобилите излетал од патот, и влегол во угостителски објект „Lion pub“, кој се наоѓа покрај магистралата.

Како што објави порталот, три лица ја преживеале тешката сообраќајна несреќа и се наоѓаат во Ургентен Центар, но се уште не се знае со какви повреди се здобиле. 

Полицијата се уште е на местото на настанот, и врши увид.

За сега не е соопштено колкава е материјалната штета од сообраќајната несреќа.

ФОТО: Зрењански.ком 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Знамето на Република Македонија со интонирање на македонската химна пред малку се развиори пред седиштето на НАТО со и со тоа нашата земја стана 30 членка на Алијансата.

ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃА: Македонското знаме со химната се развеа пред седиштето на НАТО во Брисел!

На свечена церемонија пред седиштето на НАТО пред малку беше подигнато македонското...

Тој посочи дека за таа цел ќе биде сменет правилникот и посочи дека ова не важи и за пасошите за кои е потребно да се остави отпечаток на прст при подигање на документот.

Од денеска МВР ќе ги доставува личните карти и возачките на домашна адреса!

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференцијата одржана викендов...