Станува збор за 59 годишен маж и 33-годишна жена копшто најверојатно биле сопружници.

Објавил: Перо Милчин | 10 јули, 2019 18:02

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Загинаа татко и ќерка во сообраќајка на патот Белгрaд-Ниш!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Рано изутринава на автопатот Белград-Ниш, кај месноста Мала Крсна, во тешка сообраќајна несреќа загинаа две лица пренесуваат српските медиуми.

Како што известуваат српските медиуми, во судир помеѓу автомобил со товарно возило на автопатот Ниш-Белград, татко и ќерка.

Според неофицијални информации, до тешката несреќа дошло кога автомобилот, марка „шкода“ со зајечарски регистерски ознаки, којашто се движела по

Рано изутринава на автопатот Белград-Ниш, кај месноста Мала Крсна, во тешка сообраќајна несреќа загинаа две лица пренесуваат српските медиуми.

коловозната лента, од засега непознати причини со предниот десен крај удрил во возило на „Патишта Србија“ кое стоело во лентата за запирање, а потоа и во банкината.

Во несреќата која се случил утрово околу 8 часот,  повредени се и две жени и бебе кои се наоѓале на задното седиште. Тие веднаш биле пренесени во болница во Смедерево.

На местото на несреќата веднаш пристигнала итната медицинска помош, но за жал можела да констатира само смрт. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Локалната полиција наведе дека непознати напаѓачи синоќа отвориле оган во пицерија, а според очевидци тие веднаш побегнале со велосипед од местото на инцидентот.

ВООРУЖЕН НАПАД ВО МАЛМЕ: Убиено 15 годишно момче, друго лице се бори за живот!

15-годишно момче е убиено, а уште еден тинејџер е тешко повреден во оружен напад на плоштад...

Ќе го паметиме како некој кој беше омилен во друштвото, ведар и позитивен, спремен да помогне секому и да мотивира, се наведува во соопштението на Математичката гимназија.

СРБИЈА ЖАЛИ: Почина Михајло Спориќ(22) еден од најдобрите млади српски физичари!

Михајло Спориќ, еден од најдобрите млади српски физичари и студент на универзитетот...

Френсис Викторија Гарсија (19)пронајдена е мртва во саботата рано утрото во својот автомобил на покривот од една гаража, пренесува Њујорк пост.

ИМАЛЕ ГРУБ СЕКС ВО АВТОМОБИЛОТ А СЕГА Е ОБВИНЕТ ДЕКА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА ВО ТЕКОТ НА СЕКСОТ!

Момче од Њу Џерси е обвинето поради убиство на девојката, која умрела во текот на грубиот...