Како што најаваи МЖ Транспорт, железничкиот сообраќај на релација Скопје – Куманово (Табановци) и во обратен правец ќе биде во прекин во следните неколку денови, поради излизгувањето на вагони од товарен воз на излезната свртница во кумановската железничка станица, што се случи изутрината околу два часот.

Објавил: Валерија Петрова | 2 јули, 2019 10:57

СТРАШЕН ИНЦИДЕНТ КАЈ КУМАНОВО: Излетаа вагони на товарен воз

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Вагони излетаа на пругата кај Куманово, полицијата го истажува инцидентот за среќа никој од патниците не е повреден, сообраќјот ќе биде во прекин неколку дена.

Железничкиот сообраќај ќе биде во прекин поради излетувањето на вагоните на товарниот воз

Како што најаваи МЖ Транспорт, железничкиот сообраќај на релација Скопје – Куманово (Табановци) и во обратен правец ќе биде во прекин во следните неколку денови, поради излизгувањето на вагони од товарен воз на излезната свртница во кумановската железничка станица, што се случи изутрината околу два часот.

Во несреќата на товарниот воз, што се движел на релација Куманово-Скопје, нема повредени лица, но е причиената материјална шетата.

-Вработени од МЖ Транспорт и Инфраструктура се излезени на терен и интензивно работат на отстранување на дефектот. Поради тоа, ги информираме сите патници кои ја користат меѓународната линија Белград – Солун и обратно, ќе бидат превезувани со автобус од Скопје до Табановци и обратно, согласно важечкиот возен ред. Локалните патнички возови кон и од Куманово (Табановци) нема да сообраќаат во перидот се до отстранување на дефектот, соопшти МЖ Транспорт.

На сите патници и деловни коминтенти им се извинуваат поради непријатностите.

Во тек е истрага за утврдување на причините за несреќата

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Физичката пресметка помеѓу вработените лица во агенција за обезбедување "Унит" и оштетеното лице продолжила во блискиот кафе бар кој во тоа време бил затворен.

Повторно инциденти во Кочани: Брутална тепачка пред казиното “Sherry”!

Денеска во раните утрински часови (околу 2 часот по полноќ) пред казиното “Sherry”...

Како што информираат од претпријатието, нема повредени патници, пожарот избувнал на горниот кат и во тек е утврдување на причините кои довеле до несреќата.

ИЗГОРЕ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Утринава се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“ на линијата број 5 во населбата...

Вчера (4 август) околу 15 часот, на свадбена свеченост што ја организирал гостиварец А.С.(45) на улица „137“ во Гостивар, бил нарушен јавениот ред и мир со пукање од огнено оружје. По извршениот увид, а А.С. повикан е во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

ПУКАЊЕТО ПО СВАДБИ ЧЕСТА ПОЈАВА ВО МАКЕДОНИЈА – законот вели 10 години затворска казна

Често во Македонија свадбените веселби кулминираат во крвави прослави, пред неколку...