Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, истакна дека во сообраќајката е причинета материјална штета на возилата. Посочи дека полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајната несреќа.

Објавил: Весна Петровска | 11 октомври, 2019 11:45

СТРАШНА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС: Повредени четири лица

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Тешка сообраќајна несреќа се случи во Велес,повредените биле во алкохолизирана состојба.

Според информациите на тамошната полиција, четири лица се повредени во сообраќајката меѓу две патнички возила што се случи изутрината на регионалниот пат Велес-Чашка во месноста викана „Долги рид“. Повредените со возила на Итната медицинска помош се пренесени во хирушката амбуланта при Општата болница во Велес.

Портпаролот на Општата болница Велес, Тодор Јаковлевски изјави дека повредените во сообраќајката биле донесени кај нив во алкохолизирана состојба и ќе бидат испратени на домашно лекување.

Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, истакна дека во сообраќајката е причинета материјална штета на возилата. Посочи дека полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајната несреќа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој се заблагодари на полициските службеници и на сите вработени во Министерството за внатрешни работи за професионалниот и одговорниот пристап во обезбедување на здравствената сигурност на граѓаните.

ЧУЛЕВ: Благодарност до граѓаните за високото ниво на одговорност и свесност кои ги покажаа во изминатиот период!

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи...

Сите лица во државен карантин може да направат тест и да бидат упатени во домашна самоизолација, вели Спасовски!

Кафулињата се отвораат во четврток: Укинат полицискиот час, од утре нема рестрикции на движењето!

Премиерот Оливер Спасовски на вечерашната прес конференција соопшти дека Владата...