Еден од патниците турбуленциите во кабината ги снимаше со мобилен телефон.

Објавил: Рејхан Бајрами | 11 февруари, 2020 18:55

СТРАШНО ВИДЕО: Врискање и плачење во авионот, кој го тресеше најмоќното невреме во Европа(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Патниците на летот „EuropaUX1093“ доживеале голема непријатност што тешко ќе ја заборават во скоро време.

На аеродромот во Амстердам, силниот ветер од невремето Кира започна да ги тресе авионите, а пилотите се обидоа повеќе пати да слетаат но неуспешно.

Еден од патниците турбуленциите во кабината ги снимаше со мобилен телефон.

Невремето Кира направи голем хаос низ цела Европа, со ветровите до 200 километри на час, која на пилотите им предизвикаа многу проблеми.

Ова е најсилното невреме во Велика Британија во последните 13 години.
Сличен беше случајот со аеродромот во Цирих, каде авионите слетаа накосо.

Најмалку седум лица ги загубија животите, а повеќе беа повредени во невремето што вчера ја погоди Европа и предизвика стотици откажани летови и остави илјадници домаќинства без струја.

Во јужна Полска, две жени и една тинејџерка од исто семејство загинаа кога се сруши покривот од нивната куќа, предизвикан од ветровите кои дуваа до 100 километри на час.

На северо-исток кај Словенија, 52-годишен маж беше пронајден мртов во возило, кога дрво му паднало на неговиот автомобил.
Властите ги повикаа жителите од северните области да останат во своите домови. Во јужна Шведска, утрово беше запрен возниот сообраќај и илјадници домаќинства останаа без струја.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Првата кражба се случила во понеделникот вечерта во локално училиште каде крадци украле пет компјутери откако оградиле ограда на имотот.

Седиштето на мафијата во проблем поради КОРОНА: Се ограбуваат болници, училишта- ХАОС ВО ИТАЛИЈА(ВИДЕО)

Италијанскиот град Палермо регистрира повеќе кражби и грабежи, и покрај карантинот...

„Тероризмот беше отфрлен како мотив за влетувањето на аеродромот„ изјави полицијата.

Дрогирани албанци направија хаос во Барселона: Со кола влетаа во аеродром и се закануваа со убиство(ВИДЕО)

Двајца албански државјани намерно влетаа со својот автомобил во аеродромот во Барселона...

Полицијата исто така соопшти дека турските сили исто така користеле солзавец на грчката граница.

ХАОС НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА: Повеќе од 500 мигранти пробаа да ја срушат граничната ограда!

Конфликтите на грчко-турската граница избија доцна синоќа, каде околу 500 мигранти се...

Бидејќи улиците се празни заради ограничените сообраќајни правила, патролите започнаа со проверка дали граѓаните ја почитуваат оваа норма.

ПАДНА МАФИЈАТА: КОРОНА и помогна на полицијата да го уапси шефот на големата мафија во Италија!

Вирусот на корона можеби шири страв и трепет низ целиот свет, но и помогна на полицијата...