Увид извршила екипа од полициска станица Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител пронајдените делови од телото се предадено на вештачење.

Објавил: Рејхан Бајрами | 25 ноември, 2019 21:41

СТРАШНО: Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вчера напладне во атарот на Богданци бил пронајден човечки череп, коска и делови од облека, соопштија СВР Струмица.

Пронаоѓањето на делови од човечко тело било пријавено во Полициската станица Гевгелија, а според полицијата пронајдената облека соодветствувала со таа што ја носел М.И. (61) од Богданци, кој неодамна се оддалечил од својот дом и имал нарушено здравје.

Увид извршила екипа од полициска станица Гевгелија.

Неодамна случаен минувач открил делови од човечко тело во високите предели на планината Беласица, пишуваше бугарскиот портал struma.com.

На околу 50 метри од шумскиот пат А.А забележал човечки череп, дел од екстремитет облечен во панталони и палто во кое биле пронајдени евра. Глетката го шокирала А.А кој ги видел деловите од човечкото тело и веднаш повикал полиција.

Полицијата во Петрич изјавила дека во нивната станица нема пријавени за исчезнати и најверојатно станува збор за труп на странски државјанин.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Случајот во полиција бил пријавен од страна на случајни минувачи кои го забележале телото на самиот кеј „Македонија" во градот!

Трагедија на празникот Свети Наум: Се удави човек во Охридското езеро

Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското...

Откако се утрвдени причините за несреќата, телата на децата се предадени на семејствата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево,...

Сообраќајната несреќа се случила кога камион со полуприколка управуван од српски државјанин удрил во моторот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајна несреќа

Триесет и двегодишен жител на скопското село Стајковци загина во сообраќајна несреќа...

Фолк-пејачот Благоја Грујовски, кој често имаше заеднички настапи со Емрах, за „Фокус“ ја потврди веста. Тој вели дека се уште е во шок поради ненадејната загуба на блискиот пријател и колега

ТРАГЕДИЈА: Почина млад македонски пејач!

Младиот музичар Емрах Мехмеди вчера го изгуби животот по пад од скала. Естрадата во...