Во 04,00 часот било пријавено дека жена од Скопје била малтретирана и силувана.

Објавил: Сара Фемина | 24 мај, 2019 17:11

СТРАШНО: Сношти силувана и малтретирана Скопјанка!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Утринава во 04,00 часот било пријавено во полициска станица, дека жена од Скопје била малтретирана и силувана.

Во единицата за известување и команда Скопје, утринава било пријавено дека во стан на улица „Владимир Комаров“ во Скопје, 49- годишната Л.Ј била малтретирана и на неа била извршена обљуба од страна на 39- годишниот С.Б од Босна и Херцеговина.

49 годишната Л.Ј и обвинетиот претходно биле во врска, но таа не сакала да ја продолжи.

Исто така пред триесетина денови, малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, а информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

На 22-ри април во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка била обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Најголема светска статистика за силувања е забележана во Демократската Република Конго. Според статистката состојбата е алармантна.

Во текот на четири години се забележани повеќе од 3.600 силувања, од кои повеќето жртви биле жени, 1.000 биле деца, а 81 маж. Комесарката на ОН за човекови права, Нави Пилај, изјави дека жртвите на силување во Конго во периодот од 2010 до 2014 година се на возраст од две до 80 години, јавува Гласот на Америка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според симулацијата на ДИК, Коалицијата предводена од СДСМ „Можеме“ ќе има 46 мандати, Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 16, Алијанса за Албанците 12, а Левица и ДПА по еден мандат.

СДСМ 46 мандати, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 16, АА-ААА 12, а Левица и ДПА по 1 пратеник

Со пребројани резултати од 99% од избирачките места, симулацијата на Државната изборна...

Тој истакна дека иако овие избори се поразлични од другите, сепак не се и помалку важни и изрази верување дека денешниот ден ќе донесе заеднички успех на сите во државата. 

ЗАЕВ: Овие избори се поразлични, но не и помалку важни- денеска граѓаните гласаа за иднината на државата!

Денеска во Струмица го остварив своето гласачко право, како придонес кон големата...

-Бројни нерегуларности се забележани во организација на СДСМ и ДУИ, како заплашување на гласачи, бугарски воз во Липковско и Сарај, употреба на полицијa – рече Таравари пред новинарите.

Таравари: Водиме убедливо пред ДУИ, се надевам овој победнички тренд ќе продолжи

Ние сме во убедлива предност пред ДУИ во изборните единици од каде добиваме информации,...

Од отворањето на гласачките места до 21 часот во МВР биле пријавени вкупно 151 настан, но 31 од нив биле лажно пријавени, односно полицајците излегувале на терен, но не го констатирале она што било пријавено.

Чулев: Приведени се осум лица, најмногу прекршоци имало во Струмица, а најмалку во Охрид

Министерот за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев денешниот изборен ден...