Особено е интересна објавата дека полицијата не можела да ме најде!!!

Објавил: Сара Фемина | 21 октомври, 2019 19:53

СУДИЈА ПАНЧЕВСКИ: Да пукнете сите имам седум стана и куќа!

Фото/Текст извор: ©дудинка

Панчевски нема добиено покана, а до сега рочиште не било закажано за кое уредно бил известен. Нека си ја проверат доставата! Панчевски има уредно пријавена адреса но да пукнете има и седум стана и куќа!

ПОЛИТИЧКА МОНСТРУОЗНА ПРОПАГАНДА МЕДИУМСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ НЕ СЕ СОПИРААТ!

Ваков наслов како што објавил Либертас не е ниту етички ниту е вистинит, Панчевски не е недостапен, а тоа што политички инструираното рочиште може да се одложи и не им оди како што “планирале” не е работа на Панчевски!

 КОЈ ТОА ГИ ИНФОРМИРА МЕДИУМИТЕ ЗА СУДСКИ ДЕЈСТВИЈА??? ИЛИ СУДОТ ВО ВЕЛЕС Е ПОД ПОЛИТИЧКА КОНТРОЛА!

Ваков наслов како што објавил Либертас не е ниту етички ниту е вистинит, Панчевски не е недостапен, а тоа што политички инструираното рочиште може да се одложи и не им оди како што “планирале” не е работа на Панчевски!
Особено е интересна објавата дека полицијата не можела да ме најде!!!

Панчевски нема добиено покана, а до сега рочиште не било закажано за кое уредно бил известен. Нека си ја проверат доставата! Панчевски има уредно пријавена адреса но да пукнете има и седум стана и куќа!

Панчевски нема добиено ниту обвинение, ниту решение со кое е образложено зошто ќе му се суди токму во Велес???
Колку за оние што не прочитале и не го знаат Законот за кривична постапка, покана се праќа на домашна пријавена адреса, прва покана не се праќа со полиција па таа веројатно е спомната заради ексклузивност дека Панчевски го бара полиција во тоа е и гнасотијата на веста!

Ако ме бара тука сум дома одмарам ќе ги почекам нека дојдат нека ми врачат уредно покана!

На суд ќе се појавам “КОГА ЌЕ ИМА УРЕДНА ПОКАНА” Прва покана само во главите на монструми прва покана се доставува преку полиција, а медиумите како овој служат за спотер!

Поздрав од мене Панчевски!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како што информира градоначалникот Петре Шилегов пролетта 2017 година е констатирано заболување на овој дрворед, но покрај сите обиди што ги направиле, дрворедот морал да се отстрани.

ШИЛЕГОВ ГРЕШКАТА ЈА ПОПРАВА: Нови јапонски цреши на „Максим Горки“

Градот Скопје денеска започна со обновување на дрворедот на улицата „Максим Горки“...

Пред повеќе од еден месец, по совет на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со посредство на љубезниот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, во соодветната служба на МВР, пријавив физичко следење од страна на неовластено лице, напиша Героски на својот Фејсбук профил.

Героски со апел до обвинителството: Изјаснете се за случајот или јас ќе ја известам јавноста!

Новинарот и уредник на порталот Плус Инфо, Бранко Героски со ОТВОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО...