Суспензијата за Португалецот следи по добиениот црвен картон на натпреварот против Валенсија

Објавил: Данаил Михајловски | 27 септември, 2018 16:40

Суспензија од еден натпревар за Роналдо

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На своето деби во Лигата на шампионите, ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби директен црвен картон. Португалецот не можеше да се помири со таквата одлука, па теренот на Местаља го напушти во солзи.

Многумина сметаа дека германскиот судија Феликс Брих погреши и претерано го казнил фудбалерот на Јувентус.

Кристијано Роналдо, поради овој црвен картон кој го доби со Велсија, ќе одработи еден натпревар суспензија.

Според оваа суспенијза, Алегри на Роналдо нема да може да смета на мечот во Торино против швајцарски Јанг Бојс.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Што прави Езгијан Алиоски? Во ексклузивното интервју за  швајцарскииот "Блувин", поранешниот напаѓач на Лугано зборува за неговиот нов живот

Алиоски: Никогаш не сум размислувал за друга репрезентација, за мене постои само една репрезентација – и тоа е македонската

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски дефинитивно со секој репрезентативен...