На оваа фотографија и вие ќе бидете горди на неа

Објавил: admin@magazin | 8 септември, 2018 10:30

Таа беше негова слабост: Ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација.

Трајковски животот трагично го загуби во авионска несреќа на 26 февруари 2004-та година, а зад себе ги остави своите две малолетни деца Сара и Стефан како и сопругата Вилма Трајковска.По неговата смрт семејството се повлече од јавноста, а малкумина знаат што прават и каде се неговите деца.

Неговата ќерка денеска е горда на својот татко и живее во Њујорк од каде често објавува фотографии.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Една од најупотребуваните фрази е „Животот е еден“. Во таа фраза е содржана целата вистина за човековото постоење. Но веднаш откако ќе ја слушнете ова фраза, следува огромна и се чини неконечна листа на работи кои ТРЕБА да се направат, дури и ако тоа треба се однесува на – живеење по свој терк и правила.

Само едно и неповторливо живеење во светот на многу „ТРЕБА“

Една од најупотребуваните фрази е „Животот е еден“. Во таа фраза е содржана целата...

За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…

Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари- Северина скршена од болка повторно со емотивна порака

Пејачката Северина и овој пат посвети емотивна порака за својот син Александар. Таа...

Таа имаше посебно место во неговото срце и останаа големи пријатели, но во последните години изгубија секаков контакт.

ЖЕНАТА ВО КОЈА БЕШЕ ЗАЉУБЕН ПОЧИНАЛА: Џеј со денови бил во ШОК! Девојката е позната на јавноста!

Љубовта на познатиот фолк пејач Џеј починала, пејачот кога дознал се шокирал од страшната...

Маркл Томас, таткото на Меган Меркл откри дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот за учеството во документарецот на Ченл фајв.

ХАРИ И МЕГАН ИМААТ НОВ НЕПРИЈАТЕЛ: Таткото на војвотката реши да им се ОДМАЗДИ!

Хари и Меган постојано се во центарот на вниманието, од сите страни добиваат непријатности,...