Сè уште не е познато дали тој бил позитивен на вирусот корона.

Објавил: Перо Милчин | 31 март, 2020 15:52

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Драган Павловиќ(57) сопственик на мотелот ПРЕДЕЈАНЕ!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Драган Павловиќ, сопственик на мотелот „Предејане“, почина во Ниш во 57 година.

Тој беше примен во оваа установа пред неколку дена со висока температура.

Сè уште не е познато дали тој бил позитивен на вирусот корона.
Познатиот бизнисмен работеше долго време во Русија, по што се врати во Лесковац и го купи Мотел Предјејане. Тој остави сопруга и две деца.

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во неделата вечер дека е подготвен да воведе забрана за патување од дваесет и четири часа доколку однесувањето на луѓето не се промени.

„Немате право да ги загрозувате другите луѓе, вие мора да бидете одговорни и ако воведеме полициски час од 24 часа. Тоа значи дека нема да има живот на улица, нема одење во продавница“, рече Вучиќ за ТВ Прва.

„На секој фризер, чевлар, пекар…, на сите вработени во нивните фирми ќе им го платиме минималецот. Фризерот сега не може да заработи пари, но ќе има да исплати минимална плата и за себе и за неговиот вработен. Ние сакаме да им помогнеме на претприемачите да преживеат, но на оваа помош може да сметаат само оние кои не отпуштиле повеќе од 10 отсто од вработените“, рече Вучиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...