Според податоците кои ги објавуваат Македонците и медиумите јавно објавени, Мартин Калинчев загинал утринава околу 9.30 по локално време, додека работел.

Објавил: Валерија Петрова | 1 август, 2019 19:47

ТАЖНА ВЕСТ: ПОЧИНА МЛАД МАКЕДОНЕЦ ВО МАЛТА

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Тажна и болна вест пристигна од Малта- загина 28 годишниот Мартин Калинчев од струен удар.

Според податоците кои ги објавуваат Македонците и медиумите јавно објавени, Мартин Калинчев загинал утринава околу 9.30 по локално време, додека работел.

Трагедијата се случила на ова место

Инцидентот се случил додека Мартин работел качен во дигалка и се допрел до електрични кабли. Повикана е брза помош која го префрлила во болница, каде е констатирано дека починал од сериозни повреди.

Тамошните медиуми објавија видео од местото на несреќата.

Погледнете ТУКА

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Брачниот пар беше најден утрово околу четири часот од полицајци во нивниот стан на улицата „Илинденска“, откако претходно било пријавено дека таму има поврдени лица. Во настанот што го истражува јавен обвинител, била повредена и С.Т. (78) која починала од повредите во гостиварската болница.

ДЕТАЛИ ЗА МАСАКРОТ: Со 20 убодни рани на телото и главата – гостиварчанката успеа да преживее

Гостиварчанка пренесена итно во болница со 20 убодни рани, за среќа се наоѓа надвор...