Не успеавме да ја добиеме битката во име на Тоше. Младото момче почина.

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 април, 2019 10:28

Тажна Вест: Почина момчето за кое се сплоти цела Македонија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Трагедија во Македонија, момчето за кое се сплотија сите граѓани нажалост почина денес. За жал Тоше не успе да ја победи тешката болест, и ја загуби последната битка.

Не успеавме да ја добиеме битката во име на Тоше. Младото момче почина.

Цела Македонија беше сплотена за помош на младиот Тоше, немаше некој хуман човек кој не ја сподели објавата со Апел за помош. За Тоше беа објавувани голем број на апели но за жал, неговата битка сите ја загубивме.

Денеска Тоше ја загуби последната битка.

Редакцијата на Магазин, изразува најискрено сочувство до неговото семејство и пријателите.

Ова е тажен момент како за семејството, така и за блиските пријатели на Тоше кои се простуваат од него на социјалните мрежи.

Инаку Тоше Илиевски од Скопје боледуваше од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди и му беа потребни доброволци со крвна груба 0+ (нулта позитив) за дарување на тромбоцити. Тоше Илиевски, имаше само 30 години и водеше голема битка со, кобната болест, карцином на лимфните јазли. По испитувањата и лекувањата во клиниката “Жан Митрев” , “Ремедика” и Клиниката за хематологија, од каде не се добива посакуваниот ефект, освен крв на Тоше му беа потребни и парични средства, бидејќи единствена надеж за лекување беше во Турција. Но за жал Тоше не успеа да се избори, со последната битка.

ПОЧИВАЈ ВО МИР ТОШЕ!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Станува збор за болницата Пирогов во Софија, која има и специјален оддел за детски изгореници.

Момчето кое се повреди од струен удар во Трубарево ќе биде испратено на лекување во Софија!

Министерството за здравство информираше дека момчето кое вчера се здоби со изгореници...

Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање,стои во соопштението на ВМРО.

“Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и Заев се најголеми криминалци”

Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт.Не е напредок на држава да...

Иако во поголемиот дел од државите во регионот зелениот картон чини околу 10 евра, кај нас чини 60 евра за цела година, а пола од тоа односно 30 евра плаќаат оние кои вадат зелен картон за еден месец, што се сведува на тоа дека македонските возачи плаќаат најскап зелен картон во регионот. 

Македонските возачи плаќаат најскап зелен картон во регионот

Летниот одмор не чини цело богатство. Освен што секое семејство плаќа за сместувањето,...