Сите медиуми од регионот пишуваат за нашата Тамара и велат дека женското лоби покажува резултати.

Објавил: Валерија Петрова | 18 мај, 2019 22:29

ТАМАРА ГО ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: Топ тема на хрватските медиуми

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Нашата преставничка Тамара Тодевска и вечерва не направи горди со нејзината прекрасна интерпретација.

Сите медиуми од регионот пишуваат за нашата Тамара и велат дека женското лоби покажува резултати.

Македонската песна “Proud” е многу популарна кај публиката, а Тамара Тодевска веќе доби аплаузи, иако таа дојде само на вториот рефрен. Песната која испраќа порака до сите жени да бидат посебни, има порака што може да помине низ Европа.

Тамара е сестра на познатата пејачка Тијана Дапчевиќ. Песната ѝ ја посвети на својата ќерка, а таа песната ја отпеа со солзи во очите, пишува Индекс.хр

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Моштите се изнесуваат еднаш во годината и тоа денеска на денот на светецот. Овие мошти веќе 99 години се чуваат во овој храм. Штипски трговец во 1920 година, дел од моштите на светецот ги донел од Света Гора.

Храмот „Успение на пресвета Богородица” 99 години чува дел од моштите на светец

Верниците имаат чест да се поклонат пред моштите на светецот Алимпије Столпникво храмот...

Таа како што може да се види и во јавноста веќе одамна се откажа од сите женски атрибути и постојано носи облека за момчиња, а како што веќе соопшти БГНЕС, таа наскоро ќе го смени полот, откако и официјално го смени името во Џон.

ОФИЦИЈАЛНО: Биолошката ќерка на Анџелина и Бред Пит го менува полот

Ќерката на познатата актерка Анџелина Џоли , 13-годишната Шајло веќе се одлучи за промена...

Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

ОВА Е ОМИЛЕНИОТ ВИЦ НА ПУТИН: Вака рускиот претседател ги засмејува соговорниците

Ведрата страна на Путин, од време на време излегува на виделина. Поранешниот офицер...