сабота, 26 септември 2020

MK/ EN/ DEЗаев имаше историска шанса да биде Тито, но не ја искористи, рече Таравари одговарајќи на прашањето дали Албанците ќе дадат гласови за СДСМ, и додаде дека тие се разочарани од Заев и СДСМ.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 јануари, 2020 9:44

Таравари: Заев можеше да биде Тито но не ја искористи таа шанса

Фото/Текст извор: ©магазин.мк
Таравари во дебатат истакна дека власта премногу се фокусирала и работела само на Преспанскиот договор но требало да посветат внимание и на други приоритетни работи во државата.
Кажете ми една изградена болница, кажете ми една инвестиција во едно училиште има само едно во Скопје, јас барав, не дозволи министерството и најдовме од донации, рече Арбен Таравари.

Тој обвинува дека нема ниту една инвестиција во опозициска општина.

-Во Гостивар не доаѓа никој од Владата. На општината каде сум градоначалник на пример, Гостивар, на владата и текнуваше само кога земаше ингеренции, посочи Таравари.

Таравари откри планови за престојните избори закажани за 12 април.

„Ние не избираме коалициски партнер кој ќе победи со тој ќе разговараме, се разбира треба да се погодиме и по програма“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев и да бидеме сите флексибилни и да можеме да работиме – порача Јанчев.

Митко Јанчев: „Дај Боже да сме сите како Зоран Заев, државата ќе ни стане Швајцарија“

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на...

Ваквиот протест следува откако пред некој ден битолчанец беше брутално претепан со клоци и пендрек од страна на полициски службеник!

ВО ЖИВО: Протест против полициската бруталност во Битола

Граѓаните на Битола денеска излегоа на протест против полициската бруталност. Ваквиот...

Жителите на општината Сарај кои аплицираа за субвенции за набавка на клима инвертери во Град Скопје денеска имаат можност да ги предадат своите стари печки на дрва, нафта и други нееколошки енергенси, во дворот на средното училиште „Сарај“.

ЖИТЕЛИТЕ НА САРАЈ ГИ ПРЕДАВААТ СТАРИТЕ ПЕЧКИ НА ДРВА И НАФТА

Во општина Сарај денеска почна големата еколошка акција на Град Скопје и Владата за...

Мене, а верувам и повеќето граѓани ме интересира овој стручњак да каже кога во последните 8-10 години влегол во амбуланта или барем фатил слушалки?

Костадин: Дали членството на ВМРО знае дека против Вело Марковски се води постапка за тргување со наследство на државата

По повод изборот на д-р Вело Марковски во Ивршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар...