Со плати од 200 до 500 евра, ние овде не сме му дораснати ни на затвор во Германија и Швајцарија.

Објавил: Сара Фемина | 18 септември, 2019 10:08

ТАСЕВСКИ: „Господа дудлачи партиски, со мизерни плати од 200 евра ние сме за голубарник или кочина„

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Актерот Сашо Тасевски, на социјалните мрежи ги искоментира ниските, мизерни плати во Република Македонија.

Тасевски напиша дека со плати од 200 до 500 евра, во  Македонија не сме му дораснати ни на затвор во Германија и Швајцарија. Тој вели дека не е чудно зошто заминуваат Македонците во Германија и Швајцарија на печалба!

– Плата на затвореник во германски затвор е 620 евра. Ако те затворат во Швајцарија и садиш патлиџан во затворската еко градина, ќе земаш плата од 800 франци.
Затворска плата. Значи, во затвор си и државата те плаќа 800 франци. Ова се факти господа дудлачи партиски.

Со плати од 200 до 500 евра, ние овде не сме му дораснати ни на затвор во Германија и Швајцарија. Значи сме ќумез, голубарник или кочина, така нешто.
Ете во толкава мизерија живееме 28 години.

И после зошто заминуваат Македонците во Германија и Швајцарија на печалба? Зашто и во затвор ќе им биде подобро од тука. – напиша Тасевски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

ЕУ ќе се осеќа должна кон Заевистите и пак ќе гледаме срцепарателни ТВ пораки за тоа како сме #НаПравПат.

АПАСИЕВ: Да беа паметни вмровците, немаше да прифатат вакво насамарување – да има „брзи избори“

Levica за прв пат ќе стане парламентарна партија, па ќе ви ги помати вашите елитистички...

Сакам на ќерка ми и на сите млади да им ја дадеме шансата да си ги исполнат соништата, тука во Македонија. Знам и верувам дека можеме! Ова е моја и наша должност!

КОСТА ПЕТРОВ: Се гледаме на врвот на 12 април – ХРАБРО НАПРЕД!

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров се огласи на социјалните мрежи со статус во...

Изгубена и хистерична, Ана Камчева е во поход на медиуми, нуди пари и други можности и привилегии за сите медиуми кои упорно ја објавуваат сторијата за нејзината сексуална историја со кумот Сашо Мијалков.

Ана Камчева нудела пари за да ги сокрие секси- разговорите кои ги водела со кумот Сашо Мијалков?

Уште еден скандал одекна во јавноста откако пред неколку часа новинарот Зоран Буревесник...

Судство ослободено од политиката и со судии кои имаат елементарни интелектуални капацитети да бидат судии.

НАЈЧЕВСКА: „Дајте бре не цмиздрете туку засукајте ракави- СИТЕ КРИМИНАЛЦИ ВО ЗАТВОР„

Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот...