Мајката на Мишо го скршила зглобот на левата рака со цел за да го спаси својот син, а лекари на Брзата помош констатирале само смрт на маладото момче. Миша неодамна се оженил и има шестмесечно бебе.

Објавил: Валерија Петрова | 7 октомври, 2019 18:21

Таткото го возел тракторот, синот загинал: Мајката скокнала под тркала и ја скршила ракта во обид да го спаси

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Мишо Мандиќ (28) убиен додека берел тутун во селото Глушчи, Србија.

28-годишното момче настрада при пад од тракторска приколка, во селото Глушчи во страшна несреча во петокот околу 14 часот. Позади воланот на тракторот бил неговиот роден татко Милан (57), мајката се обидела да го спаси својот син која скоканал под тркалата и ја скршила раката.

Семејството Мандиќ берело тутун со десетина работници и тргнале за накај дома со две полни приколки. За да се смести некако Миша седнал меѓу товарот, иако неговата мајка го советувала да не седи така. На патот покрај неговото тело најдени се неговиот телефон и цигари, се претпоставува дека му испаднале па се обидел да ги дофати.

– Видов како паѓа, но не можев ништо да направам, раскажува вознемирениот мештан од селото Глушчи.

И тој и неговата мајка паднале од трактори како вреќи, Прво Мишо, а Драгосава на 100 метри забележала и сама скокнала. Луѓето со автомобилите минуваа покрај телото на Мишо, а никако не застануваа додека не дошла полицијата.

Мајката на Мишо го скршила зглобот на левата рака со цел за да го спаси својот син, а лекари на Брзата помош констатирале само смрт на маладото момче. Миша неодамна се оженил и има шестмесечно бебе.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Појасни дека колку двете земји се поблиску до европскиот пат, толку повеќе се дава можност на Грција во рамките на процесот на преговори со Унијата да се справи со проблемите што ги има на билатерално ниво.

Мицотакис: Резултатот од Самитот не е добар ни за Грција!

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на прес-конференцијата во Брисел за...

За потсетување, Раперот Далибор Андонов Гру (46) загина на 11 септември околу 3:30 кога при кајтбординг паднал во Дунав. Телото на пејачот со чамец на брегот го извадиле неговите пријатели во наутичкиот клуб Земун. Тие повикале Итна помош, меѓутоа, таа само можела да констатира смрт.

40 дена од смрта на Гру: Го прегрна крстот и заплака на цел глас – тажан е сликата на белградските гробишта

Навршија 40 тажни денови откако трагично настрада Далибор Андонов Гру, а сопругата...

Како што дознава српски Блиц, Виолета имала и на главата расекотини и убодни рани, па се претпоставува дека Душан ја сечел и ја забодувал и откако и ги задал смртоносните убоди.

НЕ САКАЛ ДА ЈА ПРИФАТИ РАЗДЕЛБАТА:Душан до СМРТ ја избодел Виолета, па продолжил да ја КАСАПИ и кога го испуштила последниот здив

Душан Петронијевиќ (34) кој ја уби својата девојка Виолета Јосиќ (19) во нејзината куќа...

Како Господ бог ве молам луѓе, слушнете ме што ви велам. Тие нема да ни дадат поделба, никој нема да ни даде ништо. Ако некој ни понуди нешто, јас тоа ќе го зграпчам! Јас нема да ве лажам како некои, изјави Александар Вучиќ.

Вучиќ: Америка нема да го промени својот став, нема да ни дадат поделба на Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ на отворањето на ветропаркот во Мермер кај...