Верувам дека г-н Панче Заев е човек во години и од почит кон него и кон семејството Заеви, овој пат нема да одговорам на овој коментар. Не можам да ги спречам другите да коментираат, но јас ќе се воздржам. Ќе чекам некој на г-н Панче Заев нешто да му објасни.

Објавил: Катерина Крстиќ | 31 март, 2020 10:12

Таткото на Заев со недолични коментари до Героски: Во идната влада ќе ве предложиме за советник!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новинарот и уредник на порталот Плусинфо кој преку своите колумни откри во јавноста за случајот Рекет, овој пат на својот Фејсбук профил напиша дека бил вербално нападнат од таткото на поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев, Панче. Героски открива дека тој на Фејсбук напишал недолични коментари кон него.

Новинарот Бранко Героски тврди дека ги избришал навредливите коментари кои биле упатени до него од таткото на поранешниот премиер Зоран Заев.

Господинот Pance Zaev втор пат коментира под мој пост во оваа Фејсбук група. Втор пат неговиот коментар е под нивото на пристојна комуникација меѓу двајца ФБ пријатели, а да не зборувам за нивото што би требало да го покаже таткото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.
Многу ми е нрпијатно. На неговиот прв коментар му одговорив колку што е можно повоздржано и покултурно. На вториов коментар, едноставно, ми е срам да одговарам.
Велам, многу ми е непријатно. Никогаш не сум бил во ситуација да полемизирам со татко, мајка или со некој друг член на семејството на наш политичар, кој на овој начин го брани своето семејство.
Верувам дека г-н Панче Заев е човек во години и од почит кон него и кон семејството Заеви, овој пат нема да одговорам на овој коментар. Не можам да ги спречам другите да коментираат, но јас ќе се воздржам. Ќе чекам некој на г-н Панче Заев нешто да му објасни.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...