Пејачката вели дека татко и во тој момент и рекол дека дека ќе се одрече од неа, на што таа одговорила:

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 декември, 2019 11:10

Таткото на Цеца не сакал да го види Аркан – и рекол ќе се откаже од неа ако се омажи со него!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата српска пејачка Цеца Ражњатовиќ која деновиве е во центарот на вниманието поради свадбата на својот син Вељко за прв пат пред медиумите раскажа како нејзините родители реагирале кога таа им соопштила дека ќе се мажи за Аркан.

Им реков ќе се мажам за Жељко, а тогаш мајка ми рече: За Шашиќ? Ако, тој е добро момче. Татко ми само ме погледна. Каков бре Шашиќ, реков. Се мажам за Аркан. Моите ќе се онесвестеа раскажува Цеца.

До сега не видена фотографија од Цеца и Аркан со мајката на пејачката

Пејачката вели дека татко и во тој момент и рекол дека дека ќе се одрече од неа, на што таа одговорила:

Ако сакате откажете се, истепајте се, јас се мажам за тој човек.

Во јавноста протече и фотографија која до сега не е видена, Цеца и Аркан кои позираат со мајката на пејачката .

Инаку Цеца и Аркан се венчаа во 1995 година. 

Свадбата на пејачката која во тоа време ја започнуваше својата кариера Цеца со Аркан предизвика во тоа време огромен медиумски интерес . Оваа свадба ја снимале дури и престижните CNN и BBC.

Младоженецот , однсоно Аркан бил приморан пред да биде склопен бракот со Цеца , да добие дозвола од црквата , бидејќи бил постар повеќе од 21 година од невестата , а тоа не му бил прв брак .

Според тогашните информации , свадбената прослава на Цеца и Аркан чинела 100 000 германски марки , а ја платил пријателот на Аркан , италијанецот Џовани ди Стефано.

Цеца и Аркан кој е покоен, имаат две деца Вељко и Анастасија Ражњатовиќ.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено таа вели дека луѓето ја познаваат како зборлеста па поради тоа често има проблем со тоа да не биде сфатена сериозно.

Хрватската пејачка шокираше: Првиот бакнеж ми беше со Бајага!

Оваа недела во „Еден на Еден кај Жаре“ со почеток од 18:30 часот, може да ја гледате хрватската...

Одговарајќи на прашањата Лукаревска открива и дека не може без појадок. Таа открива која и била најшокантна ситуација во животот, вели кога била мала, па на филм видела како го убиваат нејзиниот татко, а тој се вратил дома жив. 

Шок беше кога го убија татко ми на филм- Сања Лукаревска одговара на 30 прашања

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска која е ќерка на познатиот македонски актер Ѓокица...

Бојан Кариќ е член на едно од најбогатите семејства во Србија во 2007 година се ожени со Маша Николиќ, со која ги доби близнаците Тара и Теодор.

Вака изгледа поранешниот сопруг на ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША(фото)

Бојан Кариќ е син на Сретен Кариќ, а воедно и екс сопруг на српската пејачка Јелена...

- Шедам за стари денови, Морам да штедам бидејќи не знам кога ќе умрам, искрена беше Лепа, а оваа нејзината емотивна исповед ги растажи обожавателите.

НЕ САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБААТ КАКО СКИТНИЧКА: Лепа се плаши за себе!

Лепа Лукиќ секогаш сака да има одредена количина пари за „црни денови“, за да биде...