Тие изјавија во судскиот процес дека неговите ќерките наводно биле силувани и од неговите пријатели.

Објавил: Валерија Петрова | 2 октомври, 2019 15:53

ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ: Монструм со години ја силувал ќерката – таа му родила шест деца, а потоа продолжил и со едно од нив

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Незапамтено злодело во Велс. Чудовиште од татко  силувал две ќерки, а една од нив родила шест деца.

Британските медиуми објавија дека тој ја силувал едната ќерка со години, која родила шест деца, а наводно силувал една девојка, која родила ќерка.

Монструмот е обвинет за 36 силувања, но тој сето ова го негираше на судењето. Обвинителите рекоа дека тој „им ги перел“ мозоците на неговите ќерки за да може да ги манипулира.

„Им велеше дека е мистик и околу нив создавал лажен свет“, велат обвинителите.

Тие изјавија во судскиот процес дека неговите ќерките наводно биле силувани и од неговите пријатели.

Нивната волја била совладана и каква било очигледна согласност не била вистинската согласност, туку обична согласност за лажниот свет што им го создадел нивниот татко“, рече обвинителот Хипкин.

Идентитетот на таткото и на жртвите не се откриени поради заштита на неговите ќерки.

Дејли Меил пренесува дека ќерката, која родила шест деца, го родила своето прво дете кога имала помалку од 16 години.
Судскиот процес продолжува.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

„Соединетите Американски Држави ја поддржуваат посветеноста на Македонија и Албанија за интеграцијата во Европската унија.

САД: Многу сме разочарани од одлуката на ЕУ за Република Македонија!

САД изразија голема разочараност затоа што Европскиот совет не додели датум за преговори...

Американските астронаутки Кристина Кох и Џесика Меир влегуваат во историјата, а се очекува дека мисијата ќе трае пет и пол часа.

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАСА: Кристина Кох и Џесика Мејр се првите астронаутки кои прошетаа во Вселената!

Кристина Кох и Џесика Мер ова утро беа дел од историската прва прошетка во вселената...

Албанската државната полиција информираше дека вратени се сто државјани на Албанија во Тирана од три земји членки на Европската Унија.

Депортирани над 100 Албанци од Франција, Белгија и Германија!

Албанската државната полиција објави дека вратени се сто државјани на Албанија во...

Жената од силниот удар падна на шините, ја изгуби свеста и остана да лежи, но во меѓувреме пристигнуваше возот.

ДРАМА НА ЖЕЛЕЗНИЦА: Mаж се онесвести и турна жена директно на шините – ПРИСУТНИТЕ ВО ПАНИКА

Драма на железница во Америка. Маж се онесвести додека чекаше воз, но при падот ја турна...