Од тешката сообраќајна несреќа која се случи пред еден месец, семејството Кериќ никако не може да ја победи болката за изгубениот татко, сопруг и син.

Објавил: Сара Фемина | 17 март, 2019 14:35

„Тато помина еден месец од кога те нема – НЕДОСТИГАШ ! Синот од Мирсад Кериќ со потресна порака на фејсбук

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Пред точно еден месец во тешка сообраќајна несреќа настрадаа музичарот Мирсад Кериќ и српскиот пејач Шабан Шаулиќ, и по тој повод синот од Мирсад, Денис напиша емотивна порака на Фејсбук.

Мирсад Кериќ бил голем пријател на Шабан Шаулиќ 17 години, а потоа во Германија се случи тешка сообраќајна несреќа, во која двајцата ги изгубија своите животи.

Од тешката сообраќајна несреќа која се случи пред еден месец, семејството Кериќ никако не може да ја победи болката за изгубениот татко, сопруг и син.

Синот од Мирсад Кериќ на својот Фејсбук профил напиша емотивна порака, која ќе ви го стопи срцето:

„Тато денеска е месец дена од кога те нема.. Недостигаш. Но, ти засекогаш ќе останеш во нашите срца. Ти беше најдобар татко во светот„, напиша неговиот син Денис.

Шабан Шаулиќ и музичарот Мирсад Кериќ настрадаа во тешка собраќајна несреќа пред еден месец во Германија.

Мирсад и Шабан ги загубија животите во тешка сообраќајна несреќа во Германија, која пијан возач удрил во нивното возило.

Несреќата се случила на автопат помеѓу Билефелд и Дортмунд. До стравичната сообраќајката дошло по концертот на Шаулиќ во Билефелд кога одел за на аеродром, а пејачот бил веднаш пренесен во болница, каде што за жал и покрај напорите на лекарите, им подлегнал на повредите.

Додека пак клавијатуристот Мирсад Кериќ почина само после неколку денови од сообраќајката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

До трагедијата дошло кога педесет и осмо годишниот К.Л во момент на растројство ја полил сопругата со бензин и ја запалил, а потоа се обидел да се самоубие.

ЉУБОМОРА ПРЕДИЗВИКА УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Маж ја запалил жива својата сопруга, потоа се обидел да се самоубие!

Ужасна семејна трагедија се случи синоќа во местото Мол во Бачка, кога сопругот во...

Откако Јанковиќ побегнал од куќата по убиствата, 10-годишниот син му се јавил на вујко му и кажал дека неговиот татко ги убил неговите блиски.

Убиецот од Нови Сад во бегство 24 часа, целиот град е под блокада!

Потрагата за 37-годишниот Горан Јаковиќ од Нови Сад, кој вчера изутрина ги уби својата...

Сообраќајната автобуската несреќа се случила во вчера доцна вечерта на авто-патот A9 во близина на Лајпциг. Според неофицијалните информации од полицијата до несреќата дошло бидејќи возачот заспал.

Трагедија во Германија: Возач на автобус пробил ограда откако заспал, едно лице загина а 74 се повредени

Страотна сообраќајна несреќа во Германија заврши фатално за едно лице кое загина,...

Лена била ученичка во Уметничката школа во Ниш и секојдневно ја поминувала таа релација со автобус за да стигне во училиште. Таа е трето дете од осумте жртви во несреќата.

ТАГА ДО НЕБО: 16 годишната Лена синоќа ја загуби петмесечната тешка борба за живот после автобуската несреќа!

Шеснаесетгодишната Лена Илиќ синоќа ја загуби петмесечната тешка борба за живот на...