Познато е дека тој е во тешка финансиска ситуација, но и дека има здравствени проблеми кои до сега не ги изнесуваше во јавност. Ни овојпат не кажал од што боледува, но е на смртна постела. Роберт живее во Зрењанин, а соседите рекле дека нема пари ниту за храна, а камоли за лекови. Поради неговата добрина, собирале пари за да му помогнат полесно да живее.

Објавил: Весна Петровска | 6 декември, 2019 16:22

Тато, чекај ме на оној свет, не сум добро: Синот на Шабан на смртна постела

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Вонбрачниот син на покојниот Шабан Шаулиќ наводно е на смртна постела.

Не сум добро. Тато чекај ме – рекол Роберт Шаулиќ(47).

Познато е дека тој е во тешка финансиска ситуација, но и дека има здравствени проблеми кои до сега не ги изнесуваше во јавност. Ни овојпат не кажал од што боледува, но е на смртна постела. Роберт живее во Зрењанин, а соседите рекле дека нема пари ниту за храна, а камоли за лекови. Поради неговата добрина, собирале пари за да му помогнат полесно да живее.

Истакнале дека Роберт, додека можел, чувал стари и болни луѓе, кои за тоа му плаќале.

Роберт веќе не го интересира оставинската постапка и единствена желба му е барем на оној свет да биде со својот татко.

Никогаш Роберт не бил сосема здрав. Се знаеме со години, често работевме заедно во градежништвото. Вреден е тој, ама има епилепсија. Често знае да му се слоши додека работи тешки физички работи, па соседите го носат во болница. Зборуваат дека последниот пат кога добил напад бил баш лошо, бидејќи не ја пие терапијата кој му е препишана. Често знае да блада и да зборува неповрзани работи. Соседите зборуваат дека баш му е лошо, но тој тоа се обидува да го сокрие. Вели дека едвај чека да биде со татко му на оној свет, кога веќе не можел да биде на овој. Мајка му си води свој живот и никому не му е гајле за него – рекол изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Според најновите податоци, над 70.000 Срби престојуваат во соседната крајбрежна држава, а по жалбата на Кризниот штаб поради тешката епидемиолошка состојба, повеќето од нив се решиле да се вратат.

Србите ја блокираа границата со Црна Гора: Српските туристи масовно се враќаат дома

Од утрово има огромна гужва на граничниот премин Јабука со Црна Гора, а десетици возила...

Тој исто така изјави дека само со целосно учество, одговорност и соработка, „можеме да ја зајакнеме довербата и напредокот кон целта највисоките вредности на демократијата да бидат реалност на секој поединец“.

СЕ ОГЛАСИ ЃУКАНОВИЌ: Изборите покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија!

Неодамнешните парламентарни и локални избори го потврдија напредокот во демократскиот...

Имено доктор Глиќиќ е една од оние кои не веруваат во нештото додека не е научно докажано, па така таа избегнуваше било какви прашања поврзани за теми кои научно не се докажани.

Д-р Глигиќ: Никој кој чува мачка не се заразил од коронавирус!

Истакнатата српска докторка, виролог Ана Глигиќ во едно гостување посочи дека не е...

Дростен се залага за скратување на самоизолацијата затоа што смета дека со тоа ќе се одржи нивото на прифаќање на епидемиолошките мерки во општеството, но исто така додава дека петдневната самоизолација е „на работ на прифаќање од епидемиолозите.

ПОЗНАТИОТ ГЕРМАНСКИ ВИРУСОЛОГ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈАТА: Се залагаме тој период да се намали од 14 на 5 дена, а еве и зошто!

Познатиот германски вируолог Кристијан Друстен од универзитетската болница „Шарита“...