Борбата на двајца славни боксери е закажана за 22 февруари во Невада.

Објавил: Мате Парлоф | 14 февруари, 2020 22:37

Тајсон Фјури: Мастурбирам седум пати на ден пред борбата со Вајлдер

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Британскиот боксер Тајсон Фјури продолжува да ја забавува јавноста пред мечот со Дионте Вајлдер.

Борбата на двајца славни боксери е закажана за 22 февруари во Невада. Светот на боксот го очекува овој меч.

Фјури повторно направи шоуто разговарајќи со новинарите. Тој неодамна изјави дека мастурбирал седум пати на ден за да го зголеми нивото на тестостерон, а сега заминал еден чекор подалеку.

Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер повторно ќе ги вкрстат ракавиците во реванш меч за титулата шампион во светот во тешка категорија во WBC верзија.

На прашањето како вежбате за ударите на брадата на Вилдер, Фјури одговори:

„Брадата ми е силна, но многу денови лижев на ваг*** за дополнително да ја зајакнам“!

Во првата меѓусебна пресметка на почетокот на декември, немаше победник по што шампионскиот појас во ВБЦ верзијата во тешка категорија остана кај Вајлдер.

Во првиот меч Вајлдер двапати го испружи Фјури на под, првиот пат во деветтата, а потоа и во дванаесеттата рунда. Британецот беше подобар до тој момент, но судиите одлучија кој е победник.

„Те чекам во центарот на рингот. Нема да мораш да ме бараш на 22 февруари, само пази се од десната рака бидејќи ќе одиш на спиење во втората рудна. Две рунди и отпаѓаш. Секогаш ми се повторува тој сон за две рунди. Кога играм покер секогаш добивам двојка. Тоа е дефинитивно знак. Тој паѓа во втората рунда. Сто проценти“, изјави Фјури.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Валиева беше дел од руската репрезентација на екипниот натпревар на Олимпијадата во Пекинг пред два дена и стана првата уметничка лизгачка во историјата која изведе четирискок!

КАЈ ШАМПИОНКАТА ВАЛИЕВА ПРОНАЈДЕНА НЕДОЗВОЛЕНА СУПСТАНЦА, РУСИЈА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЗЛАТНИОТ МЕДАЛ

Светските медиуми денес објавија информација дека доделувањето на сетот медали...

И, наводно, тоа се случило затоа што четвртиот судија му соопштил на Пјер Веб, член на стручниот штаб на Башакшехир, дека тој е „црн“, па играчите на турскиот клуб револтирано го напуштија теренот.

СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАР НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ПОРАДИ РАСИЗАМ: Судија навреди играч- Гостите го напуштија теренот!

Натпреварот од последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ...

Задоволен сум од овој исход. Рундите траеја две минути, но имав чувство дека траат три. Среќен сум што се борев и сигурно ќе го повторам ова", изјави Тајсон по борбата.

НЕВЕРОЈАТНО: За 16 минутна борба,Тајсон доби големо БОГАТСТВО

Верувале или не, Мајк Тајсон (54) доби околу 10 милиони долари за ревијалниот боксерски...

Борбата ќе се одржи вечерва на 28 ноември во Стејплс центарот во Лос Анџелес, а закажана е прес-конференција на 29 октомври, на која борците ќе се појават со директен пренос на Јутјуб.

ИСТОРИСКИ БОКС МЕЧ: Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг, Лос Анџелес на нозе!

Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг. Тој сега има 54 години, но тренираше напорно...